82-річна рівнянка не пліткує, а розгадує кросворди

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Організація ветеранів міста Рівне, яка функціонує вже понад 36 років, – одне з найстаріших і найчисельніших громадських об’єднань.

Її структура складається з 8 первинних організацій, які розташовані в усіх куточках міста, що надає можливості для більш тісного контакту з ветеранами за місцем їх проживання.

Більшість голів первинних організацій (як не дивно) – це жінки, яким давно вже за 70. Але своєю самовідданою працею вони надихають та показують приклад молодому поколінню. Серед них передусім хотілося б назвати Людмилу Теофілівну Якубович, Світлану Миколаївну Пилипчук, Галину Миколаївну Шевченко, Тетяну Миколаївну Хлопак і Марію Гаврилівну Хмелькову.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Окремо варто виділити голову Первинної організації Світлану Миколаївну Пилипчук. Коли пішла на пенсію, її запросили на громадську роботу до Ради ветеранів. Відтоді у неї вже понад 22 роки немає ані дня без клопотів. Ще змалечку Світлана Миколаївна запам’ятала слова матері:

«Немає поганих націй, у кожній є добрі й погані люди».

Отож вона завжди дотримувалась позиції, що треба починати з себе і ставитись до людей з добром. Тоді навколо тебе будуть гуртуватися добрі люди. Застати Світлану Миколаївну дома у її 82 роки можна дуже рідко. Майже кожного дня вона спілкується з самотніми ветеранами. Найчастіше старенькі скаржаться на куці пенсії, тож пані Світлана намагається заспокоїти, розрадити:

«А що тут зміниш? Треба вчитись обходитися тим, що маєш. Я по життю – велика оптимістка, не переймаюсь прикрощами, а шукаю позитив у всьому».

Світлана Миколаївна завжди цікавиться суспільним життям держави, полюбляє читати книжки та відвідувати музеї, театр. А ще кожного дня розв’язує по два або три кросворди. Навіть значок чемпіона кросвордного спорту виграла колись у конкурсі журналу українських кросвордів. Світлана Миколаївна не сумує. Журитися і пліткувати про сусідів на лавочці біля під’їзду – це не про неї. Життя, на переконання Світлани Миколаївни, повинне бути сповненим подій, корисним і яскравим. Тим більше у такому віці, коли, здається, все про нього знаєш.

Не відстає від очільниці Первинної організації й Марія Гаврилівна Хмелькова, котра з 1994 року, після виходу на пенсію, пов’язала себе з ветеранським рухом у місті. Пані Марія каже:

«Ця робота тривалістю понад 25 років приносить мені задоволення, бо відчуваю свою потрібність. Допомагаю долати негаразди старшим за мене (як би це банально не звучало) і одиноким людям. Намагаюсь якнайкраще організувати дозвілля ветеранів. Та головне – увага до цих людей, якої вони так чекають. Протягом 2020 року разом із ветеранами ми відвідали Пересопницький історичний комплекс, Почаївську лавру, Дубенський замок, не раз організовували поїздки до лісів Рівненщини для заготівлі лікарських трав та збору грибів. Життя ветеранів цікаве та різнобічне. А для урізноманітнення його немає перешкод. Є лише тимчасові незручності».

У числі невгамовних наших активісток – Тетяна Миколаївна Хлопак, яка після закінчення у 1985 році Інституту культури працювала інструктором оргвідділу, а згодом – завідуючою загального відділу виконавчого комітету Рівненської міської ради. Відтак одним із напрямків роботи Тетяни Миколаївни було відзначення та нагородження ветеранів, а також взаємодія з громадськими організаціями. Від роботи з громадськістю Тетяна Миколаївна отримує задоволення. У 2018 році її обрали головою Первинної організації ветеранів міста Рівне, про що не шкодує. Будучи новою людиною у ветеранському русі, але маючи багаторічний досвід спілкування з людьми, Тетяна Миколаївна бере активну участь у житті організації. Є співорганізатором клубу «Щасливий вік». Безкорислива в роботі та ставиться до її виконання з великою відповідальністю та сумлінням.

А ось те, що поєднує усіх наших незаперечних лідерок. Це девіз активу Організації ветеранів міста Рівне:

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

«Лікуватись та хворіти ніколи. Якщо підтримуєш себе духовно, болячки не беруть».

Хочеться подякувати жіночому активу Організації ветеранів міста Рівне, завжди активним та молодим душею, щедрим та добрим серцями і висловити слова вдячності за їхню працю, постійне бажання допомогти тим, хто того потребує. Бажаю, дорогі наші, щоб ваші чисті серця отримали багато подарунків долі у вигляді здоров’я, щастя, любові та довголіття.

Іван БОРОВИК, голова Організації ветеранів міста Рівне

Діліться корисною інформацією з друзями: