fbpx

65-річний рівнянин відмовився від госпіталізації, – рівненські медики прокоментували смерть пацієнта з коронавірусом

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні зранку в рівненській групі в соцмережі з’явився допис рівнянки, яка в понеділок втратила батька. 65-річний чоловік помер попередньо від коронавірусу (його підтвердили вже після смерті). Жінка звинуватила медиків ЦМЛ в некомпетентності. За кілька годин після цього відбулася прес-конференція, на якій лікарі, змалювавши реальну картину, розставили всі крапки над «і».

У своєму дописі рівнянка Олена Чернієнко (Elena Cherniyenko) написала про те, що батько, маючи високу температуру, викликав швидку. Його разом із дружиною, в якої теж була висока температура, відвезли в міську лікарню. Там зробили експрес-тест (він був позитивний), оглянули, відібрали зразки для ПЛР-дослідження. Після цього людей відправили додому, куди вони мали їхати самі, тобто громадським транспортом або таксі. Наступного дня температура в батька знову піднімалася. До сімейного лікаря додзвонитися не змогли. Мати жінки зателефонувала до лікарні, де їм порадили пити парацетамол для зниження температури. Під ранок чоловік помер.

Між тим завідувачка інфекційного відділення ЦМЛ Галина Максимчук повідомила, що чоловік відмовився від госпіталізації. Про це є запис у журналі в прийомному відділенні лікарні з підписом пацієнта.

– 31 травня 65-річного чоловіка доставили в лікарню каретою «швидкої». Його оглянули, черговий лікар зібрав анамнез, перевірили рівень кисню в крові, – розповіла Галина Максимчук. – Усі показники були в нормі, крім підвищеної температури. Хворому запропонували госпіталізацію з підозрою на коронавірус. Відібрали в нього біоматеріал для ПЛР-тесту, який одразу доставили в лабораторний центр. Пацієнт у присутності дружини і чергового лікаря відмовився від госпіталізації. Йому дали медичний висновок, рекомендації як лікуватися удома, телефони в інфекційне відділення. «Швидка» його не чекала, бо медики були впевнені, що чоловік залишиться у лікарні. Він хворів уже 5 день. Медпрацівники не мали права змусити пацієнта залишитися умедзакладі. Ввечері дружина телефонувала до чергового лікаря, розповіла, що знову піднялася температура. Планували приїхати до лікарні зранку, увечері вирушати не захотіли, так вона сказала черговому лікарю. Але вночі чоловік помер. Результати ПЛР-тесту надійшли зранку.

За словами заступниці міського голови Галини Кульчинської, сімейний лікар із ЦПМСД «Центральний» повідомила, що перший дзвінок від дружини померлого був уже після смерті чоловіка, до цього вони не зверталися. Хоч її номер буву декларації.

– Я розумію емоції людини, яка втратила когось із близьких, – зазначила Галина Кульчинська. – Але давайте говорити мовою фактів. Відмовити у госпіталізації за описаних обставин в нашій лікарні не могли. Медики діють за протоколами, затвердженими МОЗ. У них чітко прописано, кого і коли слід класти в лікарню. Там приймають пацієнтів із районів області, навантаження на персонал величезне. На початку карантину із ЦМЛ звільнилося 72 медики, які не захотіли ризикувати своїм здоров’ям та життям. Основна частина медиків залишилася. Ми провели величезну роботу, підготувалися до роботи в умовах епідемії і тепер робиться все можливе для кожного пацієнта.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»