56 проваджень щодо незаконних дій із бурштином прокурори Рівненщини передали до судів

Прокуратура Рівненщини постійно контролює питання захисту довкілля. Завдяки ефективній взаємодії з правоохоронними та іншими державними органами області, упродовж 2022 року прокурорами до судів скеровано 99 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень проти довкілля.

Зокрема 5 із них – щодо діяльності організованих злочинних груп у вказаній сфері, 56 – щодо незаконних дій з бурштином та 36 – за фактами незаконних порубок, перевезення, зберігання та збуту лісу.   

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

У закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитків інтересам держави та територіальних громад на суму 1,7 млн грн, з яких: відшкодовано у добровільному порядку 0,5 млн грн, накладено арешт на майно вартістю 0,9 млн грн, заявлено позовів на 0,5 млн грн.

Встановлені у кримінальних провадженнях збитки  охоплено позовною роботою чи заходами забезпечення кримінального провадження.

Також, з початку року судами постановлено вже 34 вироки відносно 43-х осіб за незаконне видобування, збут, придбання, передачу, пересилання, перевезення та переробку бурштину. За результатами застосування конфіскації та спецконфіскації майна у дохід держави направлено 1020 кг бурштину, загальною вартістю понад 4 млн гривень.

Крім того, упродовж цього року під час виконання вироків суду органами виконавчої служби до Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України направлено бурштин загальною вагою 1641 кг, загальною вартістю 15,15 млн гривень.

Крім того, з початку 2022 року судами області розглянуто 30 кримінальних проваджень за фактами незаконних операцій з лісом, що скеровані до суду окружними прокуратурами та апаратом обласної прокуратури. Рішеннями судів на потреби Збройних Сил України передано 752 м.куб. деревини та 332 колоди дерев різних порід.         

%d блогерам подобається це: