fbpx

54% українців хочуть повної заборони УПЦ (МП), – результати опитування КМІС

Діліться інформацією з друзями:

Дві третини українців вважають, що держава має втрутитися у діяльність УПМ МП, з них 54% переконані, що цю церкву треба повністю заборонити в Україні.

Такі результати опитування, проведеного 4-27 грудня Київським міжнародним інститутом соціології. 

Респондентам ставилося запитання щодо доцільної політики влади щодо УПЦ (МП). Пропонувалися три опції на вибір: від повної заборони до цілковитого невтручання (із розслідуванням лише окремих можливих правопорушень). Також пропонувалася «компромісна» середня позиція. Тобто, коли діяльність Церкви не забороняється повністю, але над нею встановлюється нагляд і контроль з боку держави.

78% українців вважають, що держава певною мірою має втрутитися в діяльність УПЦ (МП).

Зокрема, серед опитаних 54% вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні. Ще 24% виступають за дещо «м’якший» підхід. Він не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду. І лише 12% респондентів вважають, що нічого не варто робити і не варто втручатися у справи УПЦ (МП). Натомість варто розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

Соціологи зазначають, що у всіх регіонах України більшість населення виступають за вручання держави в питанні діяльності УПЦ МП.

Дослідження тривало з 4 по 27 грудня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим) у віці від 18 років.

До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей). Також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Соціологи зазначають, що за умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається ще певне систематичне відхилення. Однак отримані результати зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

читайте також: