fbpx

34 підприємці з Рівненщини вже отримали мікрогранти на фінансування своїх бізнес-ідей

Діліться інформацією з друзями:

34 підприємці з Рівненщини вже отримали мікрогранти на фінансування своєї бізнес-ідеї, скориставшись Державною програмою підтримки малого та середнього бізнесу. Про це йшлося сьогодні на прес-конференції в обласному центрі зайнятості.

Один із таких підприємців – 20-річний Сергій Карпюк з Рівного. Молодий бізнесмен уже почав втілювати свій задум, невдовзі його швейне виробництво випустить першу партію військової форми для жінок. Чоловік розповів, що отримав 250 тис грн мікрогранту, за них уже придбав професійне швейне обладнання та найняв одного працівника. Нині шукає інших. Розповідає, що із швачками нині на Рівненщині сутужно, адже чимало таких фахівців працевлаштувались у релокованих компаніях. Тож і у цьому питанні розраховує на допомогу служби зайнятості.

Загалом же з початку дії програми мікрогрантів (липень 2022 року) підприємці Рівненщини подали вже 384 заявки на їх отримання. І це чи не найбільший показник по Україні. Друге місце посідає Рівненщина і за «позитивними» результатами цієї програми. Так 134 підприємці вже отримали погодження на мікрогрант. Більше є лише в Києві. 

За словами заступника директора обласного центру зайнятості Сергія ВАСИЛЬЧУКА, ця програма являє собою унікальний механізм підтримки для підприємців, і не лише для початківців, а й для працюючих бізнесі. Така модель, запозичена в Європі, довела свою ефективність. За умови створення одного робочого місця розмір гранту може становити від 50 тисяч до 150 тисяч. А за умови створення двох робочих місць – аж до 250 тисяч гривень. Підприємці можуть отримати кошти на придбання обладнання, сировини та матеріалів, сплату орендної плати (але не більше як 25%), а також на лізинг (крім транспортних засобів)

Оформити заявку на мікрогрант нескладно, усе робиться через платформу Дія. Слід подати заявку, бізнес-план та план доходів і видатків. Далі документи вивчає Ощадбанк, який уповноважений державою на роботу з мікрогрантами, та виставляє певну кількість балів (від 0 до 200). Після цього заявки, що отримали від 99 балів, потрапляють до Регіональних центрів зайнятості, які проводять співбесіди з пошукачами. Оцінюються маркетингова, організаційна, мотиваційна складові бізнес-плану. Центри зайнятості можуть додати ще 50 балів. І вже після цих двох етапів заявки остаточно погоджують у Державній службі зайнятості. Тоді підприємці отримують виплати.

– Зараз дещо змінилися умови подання документів: допускається їх корегування, чого не було на початку, – уточнив Сергій Васильчук. – Наш центр має можливості для консультування підприємців щодо складання бізнес-планів для отримання мікрогрантів. Крім того, центр професійно-технічного навчання проводить тренінги (12 годин) щодо створення бізнес-планів. Безробітні можуть отримати ці знання безкоштовно, а підприємці за невелику плату мають можливість за кілька днів опанувати бізнес-планування. Такі знання точно не раз стануть у нагоді.

Тож у центрі зайнятості закликають усіх підприємців, які потребують фінансової підтримки їхніх бізнес-ідей, скористатися державною програмою і подати заявку на мікрогрант. Їх прийматимуть до середини грудня. 

Крім того, обласний центр зайнятості пропонує й інші варіанти підтримки бізнесу, – наголосив директор установи Іван ТКАЧУК. Це не лише пошук та підготовка кваліфікованих кадрів, а й виплата допомог (за часткове безробіття, в зв’язку з карантином та війною) та компенсацій (за працевлаштування безробітних і ВПО). Зокрема, компенсацію вже отримали 229 роботодавців за працевлаштування 488 внутрішньо переміщених осіб на суму майже 5,1 млн грн. Крім того, 257 безробітних працевлаштовано на нові робочі місця із компенсацією єдиного внеску. Вже профінансовано 4,1 млн грн.  

Наталія НИРКОВА