28 липня яке сьогодні  свято, традиції, прикмети

Діліться корисною інформацією з друзями:

209-й день року (210-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 156 днів. 28 липня – День української державності.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

 Сьогодні День  державності України. Подія була створена 24 серпня 2021 року наказом президента України Володимира Зеленського. Це важлива дата, яка ще раз показує мужність та силу українського народу.

Також 28 липня – День хрещення Русі-України. Більше ніж тисячу років тому русини стали християнами. Це стало важливим кроком назустріч цивілізованому світові, а ще – імпульсом для розвитку культури та освіти. Насправді з християнством слов’яни познайомилися набагато раніше. Наприклад, поблизу старовинного міста Корсунь (нині Херсонес) знайдено фундамент церков IV-IX століть.

А ще 28 липня – Всесвітній день охорони природи. Важлива екологічна подія, яка була створена для привернення уваги людства до проблем навколишнього середовища та підвищення обізнаності про захист природи.

Церковне свято:

28 липня в церковному календарі – день пам’яті рівноапостольного князя Володимира. Саме він хрестив Київську Русь. Володимир Святославович був сином князя Святослава Ігоревича. Народився в Києві близько 960 року, а 979 року вступив на престол. 988 року Володимир Великий прийняв християнську віру та охрестив Русь. 

Іменини (день ангела): Володимир, Андрій.

У цей день наші предки не виходили на поле і не займалися жнивами. Вважалося, що в полі в цей день мешкає нечиста сила і різні хвороби. Тих, хто працюватиме сьогодні, очікували хвороби і мор худоби. 28 липня відпочивали і ходили до церкви.