fbpx
новорічних дерев

153 тисячі новорічних дерев підготували на продаж лісівники Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Державні лісогосподарські підприємства Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства готові цьогоріч реалізувати 153 тис новорічних дерев, відтак повністю забезпечити потреби споживачів.

Дерева виростили на спеціальних плантаціях, площа яких 136 га. Загалом на них росте 654 тис. новорічних ялинок.

У цьому році в області посаджено ще 11 гектарів нових плантацій новорічних ялинок.

Традиційно споживачам пропонуватимуться сосни звичайні, ялини, ялиці. Також будуть реалізовувати новорічні дерева в горщиках, зокрема так можна буде придбати ялину голубу.

Вартість святкових дерев залежатиме від їх висоти, планується, що у середньому відпускна ціна одного дерева з лісгоспів залишиться на рівні минулого року.

Новорічні ялинки, заготовлені у держлісгоспах, будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

  • самоклейними етикетками
  • пластмасовими бирками-стяжками

Взимку усі насадження новорічних дерев перебувають під ретельною охороною спеціальних рейдових груп, які працюють в усіх лісогосподарських підприємствах області.

Штрафні санкції за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного чи кримінального (у разі істотної шкоди) штрафу. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня. Для прикладу, для громадян мінімальний розмір штрафу становить 510 грн., а сума відшкодування збитків від 599 грн.

це вас теж може зацікавити: