На Рівненщині чоловік агітував за повернення до срср та тоталітарного режиму в Україні

На Рівненщині чоловік агітував за повернення до срср та тоталітарного режиму в Україні

Співробітники Управління СБУ в Рівненській області викрили жителя Рівненщини, який через заборонені соцмережі активно поширював радянську символіку та серед своїх знайомих пропагував за повернення до часів СРСР й впровадження тоталітарного режиму в Україні.

Повідомляє прес служба СБУ.

Крім цього, вказана особа систематично поширювала наративи російської пропаганди та була активним учасником багатьох проросійських груп, у т.ч. входив до складу закритої групи «Журналістів Стремоусова». Підозрюваний неодноразово висловлював підтримку вищезазначеному проросійському журналісту та підтримував його ідеї по т.зв. «народовладдю».

На Рівненщині чоловік агітував за повернення до срср та тоталітарного режиму в Україні

У ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронцями вилучено:

  • мобільний телефон,
  • системний блок,
  • флеш-карту з камери gо-prо,
  • блокнот із записами.

Вилучені засоби будуть передані на проведення відповідної комп’ютерно-технічної експертизи.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Рівненського РУП.

Наразі вирішується питання про повідомлення зловмиснику про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 5 років позбавлення волі.