fbpx

Фейк: «росія має право скасувати акт про передачу Криму УРСР»

Діліться інформацією з друзями:

російські ЗМІ поширюють заяву члена міжнародного комітету ради федерацій сергія цекова про те, що росія як правонаступниця СРСР має повне законне право скасувати акт від 1954 року про передачу Криму до складу УРСР.

Правда: Крим передали Українській РСР у рамках чинного на той час законодавства, тож визнавати зараз це рішення «незаконним» немає жодних підстав.

МЗС України надало коментар щодо заяв росії. Внесення до російської Держдуми законопроєкту про визнання «незаконним» рішення радянської влади у 1954 році передати Україні Крим – йдеться в коментарі МЗС – є нікчемною спробою російської диктатури легітимізувати власні грубі порушення міжнародного права.

Подібні ініціативи – порушення росією власних зобов’язань, оскільки після розпаду СРСР вона визнала кордони сучасної України як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях, наголосили в МЗС України:

Сотні разів спіймана на брехні та скомпрометована російська влада може скільки завгодно продовжувати свою пропаганду, але це не змінить визнаної світовим співтовариством реальності: Крим – це Україна.

Читайте також: У Рівному від чадного газу постраждала сім’я