fbpx

Черговий фейк: цього разу про знижку на ліки пенсіонерам

Мережею шириться інформація, що всі українці, які мають пенсійне посвідчення, нібито отримають знижки на ліки. Це – фейк

Брехня: з 21 листопада 2023 року Міністерство здоровʼя України запровадили постанову для пенсіонерів – всім, у кого є пенсійне посвідчення, діє знижка на ліки у 45%. Аби дізнатися про перелік ліків, на які розповсюджується знижка, потрібно перейти за посиланням. Таке повідомлення невідомі тиражують у Telegram.

Правда: на офіційному сайті МОЗ і на офіційних сторінках Пенсійного фонду України відсутня інформація про знижку на ліки у 45%, перевірили фактчекери проєкту «Брехунець».

Скріншоти рекламування фейкових тг-каналів.

Окрім того в Україні не існує «Міністерства здоров’я України». В Україні є Міністерство охорони здоров’я.

У Пенсійному фонді України вже повідомляли про появу в Telegram фейкової групи «Пенсійний фонд України», яка перенаправляє користувачів до інших груп зі «знижками на ліки», «ваучерами на 1000 гривень», а також пропозиціями «взаємодіяти з Telegram-ботом».

Розслідувачі також виявили, що за вказаним у повідомленні фейкарів посиланням немає інформації про «знижку», проте пропонується оформити підписку на новий канал «Пенсіонери України». Не виключено, що таким нечесним методом шахраї «набивають» собі нових підписників.

Джерело: SPRAVDI

Читайте також: Понад дві тисячі українських безпілотників відправлено на найгарячіші ділянки фронту