fbpx

Професію «Вишивальник» освоюють у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

У Рівному професію «Вишивальник» успішно освоюють незалежно від віку та статусу. Вишивка стає трендом.

Дев’ятеро слухачок Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Вишивальник» 2 (1-2) розряду завершили навчання, успішно склали іспити. Свідоцтва про освіту державного зразка їм вручили заступник директора із навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко та майстер виробничого навчання Оксана Мирончук.

Про це повідомляється на офіційному сайті закладу.

Навчалися у стислі терміни

“Наші слухачки пройшли повний курс навчання у стислі терміни, – сказала після іспитів відома майстриня краю і майстер виробничого навчання Центру Оксана Мирончук. Програма охопила всі аспекти ручної вишивки та роботи на вишивальній машині. Починаючи від заправки ниток, зап’ялювання тканини, процесу вишивки й закінчуючи операціями з її регулярного обслуговування. Наші сьогоднішні випускниці у майбутньому самі зможуть обирати дизайн і оздоблювати вишивкою вироби. Я ніколи не втрачаю контактів зі своїми випускниками і завжди радо допомагаю кваліфікованими порадами. А ще хочу додати, що троє з них – Людмила Горецька, Вікторія Данилюк-Бурківська та Лариса Андріюк – свого часу навчалися у мене професіям кравець і закрійник. А нині до свого професійного арсеналу вони додали ще одну професію – вишивальниці. Звичайно, на того, хто цілеспрямовано рухається в одному напрямку чекає успіх!

Слухачка Віолетта Артамонова має спеціальність технолога швейного виробництва та професію вчителя трудового навчання. Певний час працювала на фірмі «Металком». Там багато років існує вишивальна майстерня, проте у зв’язку із сімейними обставинами мусила звільнитися. Інформацію про те, що на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ можна опанувати фах вишивальниці знайшла в Інтернеті. Коли там почали набирати групу вишивальниць, радо записалася.

Слухачки планують розвивати власний бізнес

“Раніше мені не вистачало практичних навичок, тож ці курси допомогли мені заповнити ці прогалини, – говорить Віолетта. – Тепер я досконало знаю як працює обладнання, на якому виконується машинна вишивка. З часом планую розпочати власну справу.”

І для цього є усі передумови. Віолетта Артамонова свого часу закінчила триденні курси з підвищення кваліфікації  для отримання нових/додаткових компетентностей «Розпочни свій бізнес: практичні аспекти діяльності» у Рівненському центрі ПТО ДСЗ. Говорить, що спочатку планує почати працювати  професійним вишивальником як ФОП, вивчить ринок збуту, а згодом побореться за грантові кошти від держави. Ці курси також закінчила і слухачка Людмила Горецька. Тож невдовзі ряди підприємців краю поповнять і ці дві майстрині.

 Ольга Крока – багаторічний діючий член Дорадчого комітету Рівненського  центру ПТО ДСЗ. Працювала директором швейного виробництва на фірмі «Металком» з 2005 року, де шили одяг, постіль та столову білизну з льону, оздоблювали вироби машинною вишивкою. Через Рівненський центр ПТО ДСЗ навчала своїх працівників – швачок і закрійників, брала на роботу випускників РЦПТО. З початком повномасштабного вторгнення почала працювати як ФОП. Почула, що набирають групу вишивальників і вирішила, що настав час самій досконало навчитися працювати на промисловій вишивальній машині.

– Свій креатив найкраще можу виразити через вишивання. У моєму цеху стоять дві промислові вишивальні машини, вартість яких обчислюється у десятках тисячах євро, тож треба самій вміти на них працювати, – розповідає Ольга Крока. – На сьогодні дуже багато дизайнерів одягу, які конструюють просто геніальні речі. А коли об’єднати сучасні моделі і вишивку у єдине ціле – отримаєш унікальні речі, які будуть модними завжди.

Поціновувачки ручної та машинної вишивки на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ зможуть опанувати одну з найцікавіших творчих професій сучасності і стати кваліфікованою вишивальницею. Після навчання у освітньому закладі станете затребуваним фахівцем у світі моди, де вишивка займає найвищі рейтинги.

Читайте також: Дудку-викрутку та традицію її виготовлення можуть внести до охоронного списку ЮНЕСКО

  • «Верес» поступається черкаському ЛНЗ
    Для «Вереса» поєдинок у Черкасах був важливим з точки зору боротьби за збереження місця в турнірній таблиці. А ЛНЗ прагнув перервати безвиграшну серію, яка тривала понад місяць. Востаннє черкащани вигравали у житомирського «Полісся» у перший день весни. Тому обидві команди…