fbpx

Австрійські партнери зустрілись із очільником Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Австрійські партнери завітали до Рівненщини заради зустрічі з керівництвом області. Йдеться про компанію МТА, яка працює в європейських країнах у галузі водопостачання та водовідведення.

Як повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль, один із проєктів, які пропонують австрійські партнери – моніторинг систем нашого регіону, що дозволить наперед бачити можливі втрати води через ушкодження і вчасно проводити ремонт. Компанія має спеціально розроблені «дрони» із камерою, які запускаються у водопровід і можуть досліджувати до 50 км труб за одне занурення. Під час дослідження застосовується візуальний, акустичний контроль, а також контроль тиску. Такі дослідження допомагають провести аналіз ризиків наперед, коли та чи інша ділянка водопроводу потребуватиме ремонту, чи заміни.

Крім того, МТА може проводити чистку водопровідних труб без втручання в мережу, тобто не роблячи у ній нових отворів. В основі технології — вода, повітря і тиск. Це система, яка вже зарекомендувала себе в Європі. Презентували австрійці й окремі продукти, які захищають від попадання дощової та річкової води у водопровідні системи.

Домовилися, що їх фахівці приїдуть з відповідним обладнанням до Рівного і покажуть, як це працює, на Рівнеоблводоканалі.  Представники австрійської компанії також розповіли, що мають симуляційний центр довжиною 2,5 км, де навчають користуватись своїми технологіями. Запропонували провести навчання для наших інженерів, як користуватися їхніми моніторинговими системами. 

Своєю чергою розповів їм, що Рівненщина — столиця профтехосвіти України. На базі наших закладів ми створюємо навчально-практичні центри. Запропонував компанії створити такий центр в нашому регіоні на основі їхнього обладнання. А на базі Рівнеоблводоканалу відповідні студенти могли б відточувати практичні навички. Ще одна тема – запуск спільної міжуніверситетської програми між нашим «водником» та Віденським університетом природних ресурсів і прикладних природничих наук. Її можна базувати на розв’язання проблем водоканалів та отримати на це гранти європейських партнерів. Пропрацьовуємо це питання.

Читайте також:

  • Нова компанія з видобутку бурштину з’явилась на Рівненщині
    На Рівненщині зʼявився ще один легальний проєкт з видобутку бурштину. Компанія «Сонячне ремесло» розпочала роботи на Томашгородському родовищі у Рокитнівській громаді. Мова йде про видобуток до 15 тонн бурштину на рік. Проєкт створить близько 100 нових робочих місць, сприятиме…