fbpx
«Рагу довголіття» з маловідомого овоча допоможе стати довгожителем

«Рагу довголіття» з маловідомого овоча допоможе стати довгожителем

Діліться інформацією з друзями:

Мешканці грецького острова Ікарія, як і мешканці інших «блакитних зон» світу, до яких належить цей острів, мають у 10 разів більше шансів стати довгожителями, ніж «середньостатистична» людина в США. І це, не в останню чергу, залежить від дієти.

Про це пише видання Mirror.

Дивовижна кількість людей, які живуть у всесвітньо відомих «блакитних зонах», доживають до століття. Ймовірність дожити до 100 років у них «у 10 разів вища», ніж у «середньостатистичних» людей у США. Секрет їхнього довгого життя полягає у здоровій дієті, і, за їхнім твердженням, в одному, простому, на перший погляд, рецепті.

Серед порад, які довгожителі дають для довгого життя – менші порції, продукти рослинного походження і навіть келих вина вечорами. Але, за їхніми словами, є одна конкретна страва, яка ідеально підходить для «дощового дня». Ця страва, яку називають «рагу довголіття», є улюбленою в грецькій «блакитній зоні» Ікарія. Вона також підходить і для вегетаріанців, і для тих, хто дотримується середземноморської дієти.

«Рагу довголіття» і його склад

В основі рагу лежать свіжі інгредієнти, такі як червона цибуля, часник, корінь фенхелю та помідори, доповнені чашкою чорноокої квасолі (її ще називають коров’ячим горохом або вігною китайською).

Чорноока квасоля дуже багата поживними речовинами бобова культура.

Це підкреслила Хелен Белл, дієтолог з Help & Advice, яка також похвалила цей різновид квасолі за «низький глікемічний індекс», що допомагає контролювати рівень цукру в крові. Вона підтвердила:

«Так, рагу «Ікарійське довголіття» – це здорова страва. Воно багате на рослинні складники, такі як чорноока квасоля та різноманітні овочі, які є чудовими джерелами клітковини та необхідних поживних речовин. Такі страви з високим вмістом клітковини та низьким вмістом насичених жирів позитивно впливають на загальний стан здоров’я.

Чорноока квасоля дуже корисна. Вона містить велику кількість білка та клітковини, які необхідні для підтримки здорової травної системи та довготривалого відчуття ситості… Крім того, вона багата на важливі вітаміни та мінерали, такі як фолати й залізо».

У рецепті пропонують спочатку обсмажити цибулю, корінь фенхелю та часник «до м’якості», а потім додати чорнооку квасолю. Потім слід додати томатну пасту, свіжі помідори й «достатньо води, щоб покрити боби на два з половиною сантиметри», а також кілька лаврових листків.

Страву варять приблизно 40 хвилин – годину, а наприкінці додають приправи, такі як сіль і подрібнений кріп.

Окрім користі для здоров’я, чорноока квасоля може сприяти схудненню. Однак дієтолог попередила, що люди, які дотримуються дієти, не повинні покладатися лише на дієту, щоб гарантувати втрату кілограмів або довголіття, оскільки кращим є «ширший підхід до способу життя».

Вона продовжила:

«Високий вміст клітковини в чорноокій квасолі та овочах сприяє насиченню, зменшуючи ймовірність переїдання. Я бачила, як багато людей успішно включають подібні страви в плани схуднення, тому що вони багаті на поживні речовини, але при цьому низькокалорійні.

Я не стверджую, що одна лише страва може гарантувати довголіття, але я вірю, що дієта, багата на рослинні цільні продукти, може сприяти довшому та здоровішому життю. Коли я спостерігаю за мешканцями «блакитних зон», таких як Ікарія, стає зрозуміло, що їхній загальний спосіб життя, включаючи дієту, фізичну активність і міцні соціальні зв’язки, відіграє значну роль у їхньому довголітті.

Тож, хоча вживання цього рагу є кроком у правильному напрямку, воно має бути частиною ширшого підходу до способу життя».

Вона також додала:

«Варто зазначити, що простота і свіжість цієї страви відображають стиль життя, який цінує цільні, необроблені продукти. На мою думку, вироблення таких харчових звичок може значно покращити якість вашого життя.

Я також вважаю, що спільне споживання таких страв з родиною та друзями, як це часто робиться в «блакитних зонах», додає соціальну та емоційну користь, яка виходить за рамки харчування».

Читайте також: Замінити м’ясо може не тільки квасоля