fbpx

Хвали мене, моя мамочка

Діліться інформацією з друзями:

Хвали своїх дітей перед чужими, а перед своїми – вдвічі більше

На початку варто сказати, що я мама дорослих дітей, яких люблю. Для мене вони завжди розумні та найкращі. Не розумію батьків, які розповідають про своїх дітей словами, що містять частку «не»: невмілі, неслухняні, нерозумні і так далі.

Вважаю, що це круто – бути мамою двох дорослих дітей, яких я люблю. Тому, що я не витрачаю свій час на те, щоб зводити їх до лікаря (бо вони це роблять самі). Не вони мені, а я їм телефоную і кажу: «Будеш іти додому, зайди до магазину і купи щось смачненьке».

Запитаєте про секрет виховання таких прекрасних дітей? Це легко!

Я завжди була впевнена, що мої діти розумні. Чому?

Та тому, що вони мої. Хіба не аргумент?

У питанні виховання дітей мене надихають єврейські мами. У кожної з них саме їхні діти – найкращі. Вони розповідають про це своїм малюкам з першого дня їхнього життя.

Ви ніколи не почуєте від такої мами: «Ваша доня просто золото, а моїй що не доручи, то все не так. Простіше самій зробити». У цей момент доня-невдаха стоїть поряд і думає: «Чого ця руда сусідка (назвемо її так) золото? Вона повна дурепа і її ніхто з моїх подруг не любить. Бо вона ще й інших вважає за дуреп. І коли це мене мама просила щось зробити? Поприбирати? То я й так прибираю без нагадування. То й що, що по кутках і під ліжком пилюка? Хто її там бачить? Хіба що тьотя Шура, бо вона кругом свого носа пхає. Ну то нехай своїм носом по кутках і повитирає ту пилюку. І взагалі, це пил тисячоліть. Він завжди там є і буде, а я маю цікавіші справи».

Тож мій головний секрет виховання дітей прийшов із мого дитинства. «Треба хвалити своїх дітей завжди, а особливо перед чужими людьми. А перед своїми – вдвічі більше!» Похвала надихає і заохочує кожну нормальну людину, незалежно від віку, статі і національності. Крім того, вона підвищує самооцінку. А коли діти підростуть, то не зважатимуть на думку сусідки, бо «мама сказала, що я молодець».

Проживши якусь частину свого життя, я точно знаю, що думка іншої людини далеко не завжди може й повинна бути авторитетною.

Підліткам похвала-підтримка батьків потрібна ще більше. Тому що не похвалить мама, то похвалить хтось інший. А той інший не завжди може бути хорошою людиною. Але авторитет мами буде підірваний, тож дитина вже більше прислухатиметься до думки сторонньої людини. І дай, Боже, щоб це була дійсно слушна і розумна думка.

А знаєте ще один секрет? Коли хвалю своїх дітей, піднімаю власну самооцінку.

Ну це ж Мої діти. Це ж я їх навчила і такими виростила.

Хоча тут, звичайно, можна й посперечатися. Я не завжди вчила їх «правильним» речам. Але вони все одно виросли розумними і найкращими.

Тому перефразую відому фразу: не знаєте, що сказати дитині – похваліть її. Нема за що? Та ну! Знайдеться. Завжди. Хоча б за те, що не зробила нічого поганого. Сьогодні.

А ви часто хвалите своїх дітей?