Заміна трьох існуючих модульних нагрівальних апаратів АМНК-108 потужністю по 99,98 кВт кожний (у зв’язку зі зменшенням числа споживачів) на 2 сучасних енергоефективних конденсаційних газових котли типу ЕcoTEC plus VU ОЕ 806/5-5 виробництва фірми «Vaillant» з каскадним регулятором multiMATIC VRC 700/6. Встановлена потужність котельні становить 128480 ккал/год або 149,4 кВт.Транскордонного впливу немає.
1. Інвестор (замовник):
ТОВ «Рівнетеплоенерго».
Поштова адреса: 33018 м. Рівне, вул. Д. Галицького, 27; тел. (0362) 64-26-69.
2. Місце розташування майданчиків (трас) будівництва (варіанти):
м. Рівне, вул. Чорновола, 99д.
3. Характеристика діяльності (об’єкта):
реконструкція котельні ЗОШ №16.
Технічні і технологічні дані: заміна трьох існуючих модульних нагрівальних апаратів АМНК-108 потужністю по 99,98 кВт кожний (у зв’язку зі зменшенням числа споживачів) на 2 сучасних енергоефективних конденсаційних газових котли типу ЕcoTEC plus VU ОЕ 806/5-5 виробництва фірми «Vaillant» з каскадним регулятором multiMATIC VRC 700/6. Встановлена потужність котельні становить 128480 ккал/год або 149,4 кВт.Транскордонного впливу немає.
4. Соціально-економічна необхідність планованої діяльності:
забезпечення тепловою енергією будівлі ЗОШ №16; зменшення непродуктивних витрат тепла; економія палива, водних ресурсів та електроенергії за рахунок застосування сучасних котлоагрегатів з високим коефіцієнтом корисної дії.
5. Розрахункова потреба в ресурсах при будівництві і експлуатації:
– земельних: в межах існуючої земельної ділянки;
– сировинних: не потребує;
– енергетичних (паливо, тепло):
а) витрати палива: природний газ – 30,45 тис. м3/рік (35,02 тис. ТУП/рік);
б) витрати тепла – 240,21 Гкал/рік;
– водних: 45,4 м3/рік (на підживлення системи опалення);
– трудових: котельня працює без постійного обслуговуючого персоналу.
6. Транспортне забезпечення (при будівництві і експлуатації):
транспорт: Підрядника при будівництві; при експлуатації – транспорт Замовника.
7. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за варіантами:
забезпечення нормативної концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Розглядається в одному варіанті.
8. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за варіантами:
не потрібна.
9. Можливі впливи планованої діяльності (при будівництві і експлуатації) на навколишнє природне середовище:
– клімат і мікроклімат – не впливає;
– повітряне – при експлуатації котельні присутні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та акустичний вплив від роботи насосного обладнання;
– водне – не впливає;
– грунт – не впливає;
– геологічне середовище – відсутні;
– рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти – відсутні;
– навколишнє соціальне середовище (населення) – не впливає;
– навколишнє техногенне середовище – не впливає.
10. Відходи виробництва і можливість їх повторного використання, утилізації, знешкодження або безпечного захоронення:
котельня працює без постійного обслуговуючого персоналу, тому тверді побутові відходи не утворюються; виробничі відходи при спалюванні природного газу котлами відсутні.
11. Обсяг виконання ОВНС:
у відповідності з ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проєктуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд».
12. Участь громадськості:
матеріали робочого проєкту будуть розглянуті на зборах всіх зацікавлених сторін, для чого «Заява про наміри» та «Заява про екологічні наслідки» публікуються в місцевій пресі.
Ознайомитись з матеріалами проєкту ОВНС, надати запитання та пропозиції можна за адресою замовника.
ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ
Розділ ОВНС робочого проєкту «Реконструкція котельні по вул. Чорновола, 99д в м. Рівне» виконаний у 2020 році.
Робочим проєктом передбачається заміна трьох існуючих модульних нагрівальних апаратів АМНК-108 потужністю по 99,98 кВт кожний (у зв’язку зі зменшенням числа споживачів) на 2 сучасних енергоефективних конденсаційних газових котлів типу ЕcoTEC plus VU ОЕ 806/5-5 виробництва фірми «Vaillant» з каскадним регулятором multiMATIC VRC 700/6, що забезпечує автоматичне приготування теплоносія для системи опалення в погодозалежному режимі. Відведення продуктів згоряння палива від газових конденсатних котлів передбачається коаксіальними димовими трубами діаметром 110/160 мм окремо від кожного котла по зовнішній стіні котельні. Приєднання димоходів котлів, що проєктуються, до димових труб висотою Н=6,2 м виконане газоходом нержавійка/ПП та поставляються комплектно з котлом. Котли обладнані індивідуальними витяжними вентиляторами, розрахованими на видалення з котла продуктів згоряння в необхідній кількості. Повітря для горінні відбирається за допомогою коаксіальних труб ззовні будівлі.
Встановлена потужність котельні становить 128480 ккал/год або 149,4 кВт. Котельня працює на потреби системи опалення ЗОШ №16.
Джерело водопостачання – існуюча міська мережа водопостачання. Ввід водопроводу передбачено від існуючого вводу зовнішніх мереж водопостачання. На вводі влаштовано лічильник води. Зовнішнє пожежогасіння вирішується від існуючих пожежних гідрантів на мережі водопостачання; для внутрішнього пожежогасіння передбачено розміщення пожежних кранів (існуючі). Витрата води на зовнішнє пожежогасіння складає 10 л/с.
Для опалення приміщень котельні використовується існуюча двотрубна система опалення з горизонтальною розводкою трубопроводів.
Існуюча система припливно-витяжної вентиляції забезпечує триразовий обмін повітря за годину в котельному залі. Приплив повітря здійснюється за допомогою жалюзійних решіток, а також через нещільності у вікнах та дверях. Витяжна вентиляція передбачається за допомогою існуючих дахових дефлекторів.
Негативні впливи об’єкта на стан навколишнього природного середовища:
– клімат і мікроклімат – відсутній;
– повітряне – максимальні викиди в атмосферне повітря.
– забруднюючих речовин наступні: діоксиду азоту – 0,0020 г/с, 0,1026 т/рік;
– оксиду вуглецю – 0,0012 г/с, 0,2564 т/рік;
– водне – відсутній;
– геологічне середовище – відсутній;
– рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти – відсутній.
Розрахунок забруднення атмосфери проведений за допомогою ПК «ЕОЛ 2000[h]» для розрахункового прямокутника 2000 х 2000 м з кроком 25 м з урахуванням значень фонових концентрацій. На основі проведеного розрахунку розсіювання одержані максимальні приземні концентрації діоксиду азоту, які не перевищують допустимих норм у межах розрахункового прямокутника і становлять 0,4289 ГДК.
Ступінь екологічного ризику планованої діяльності та впливу на умови життєдіяльності людини та природне середовище оцінюється як мінімальний при умові виконання всіх вимог, передбачених проєктом в частині комплектації обладнанням, виконання робіт та експлуатації об’єкта.
Ресурсозберігаючі, захисні, відновлювальні, компенсаційні та охоронні заходи, розроблені в проєкті, дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розташування об’єкта, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на повітряний простір.
Рішення, прийняті проєктом, в цілому дозволяють підтримувати нормативну екологічну ситуацію за рахунок встановлення в паливній економічного теплогенеруючого обладнання сучасних моделей з високим коефіцієнтом корисної дії і низькими питомими показниками викидів забруднюючих речовин.
«Замовник» зобов’язується:
– отримати в Департаменті екології та природних ресурсів дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу;
– проводити сплату екологічного податку за забруднення довкілля.
За умови відсутності понаднормативної кількості викидів забруднюючих речовин, можливих серйозних аварійних ситуацій ступінь екологічного ризику об’єкта визначається як прийнятний.