За “чорнобильськими” коштами радять звертатися в управління праці

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

У кінці березня 2020 на законодавчому рівні врегульовано питання щодо розпорядників бюджетних коштів для відшкодування витрат підприємствам, установам, організаціям та суб’єктам підприємницької діяльності за надані щорічні та додаткові відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Йдеться про громадян, віднесених до категорії 1 та 2, та тих, які працюють на територіях, що належать до зон радіоактивного забруднення.

Повноваження головного розпорядника коштів були повернуті Міністерству соціальної політики, а 24 березня поточного року Управління праці та соціального захисту населення було визнано розпорядником коштів нижчого рівня.

Враховуючи затверджені зміни та обсяги коштів на реалізацію зазначених завдань, спеціалістами Управління прийматимуться розрахункові документи від підприємств, установ, організацій та суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані в м. Рівному, для відшкодування додаткових та щорічних відпусток, які з початку поточного року були надані громадянам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС.

До речі, протягом 2019 року підприємствам, установам та організаціям, зареєстрованим у місті Рівному, було відшкодовано 6340041,27 грн. за надання щорічних і додаткових відпусток 1721 громадянину.

Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначає право громадян з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та 2 та громадян, які працюють на територіях, віднесених до зон радіоактивного забруднення, на надання щорічної та додаткової відпусток.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном 64 89 34 або на офіційному сайті управління rivnesoc.gov.ua.

Дмитро ДЯКЕВИЧ, головний спеціаліст відділу соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: