У Рівному обрали кращий проєкт меморіалу Героям Небесної сотні та Воїнам АТО

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram
Сьогодні, 4 грудня у Виставковій залі обласної національної спілки художників України відбулося оголошення переможців Всеукраїнського конкурсу на кращу проектну пропозицію меморіалу Героям Небесної сотні та Воїнам АТО в районі майдану Просвіти та скверу біля нього в м. Рівному.
Міський голова Олександр Третяк зазначив:
«Дякуючи напрацюванням наших попередників ми сьогодні маємо хороші результати. Мені принципово важливо щоб у нашому місті відбувся своєрідний рестарт, перезавантаження ключових подій. На максимальній відкритості і прозорості ми продовжуємо і започатковуємо нашу роботу. Нам вкрай важливо пам’ятати ті важливі засади на яких сьогодні розбудовується наше суспільство, про ті засади на яких розбудовується наша країна. Я надзвичайно вдячний, що сьогодні тут присутні родини, члени сімей Героїв Небесної сотні та воїнів АТО. Гадаю, що у нас все вийде і ми будемо зразковим містом у плані пошанування нашої історії, пошанування наших героїв».
Реєстрація на конкурс тривала з 26 червня по 7 серпня, подача проектів до 20 листопада. Всього зареєструвалося більше 70 учасників і 20 з них подали проектні пропозиції.
Журі конкурсу: Ганна Бондар, Олександр Чижевський (м. Київ), Богдан Гой (м. Львів), Дмитро Котляров, Ольга Михайлишин, Вікторія Опанасюк, Микола Пасічник, Петро Подолець, Любов Шелкович (м. Рівне).
Замовник конкурсу – управління містобудування та архітектури виконкому Рівненської міськради. Організатор – незалежна залучена компанія.
Офіційні результати конкурсу, згідно протоколу про підсумки конкурсу та рішення журі наступні:
  • Перше місце та премію 100 000 грн (у тому числі податки) отримує автор Адаменко Сергій (м. Лебедин, Сумська область).
  • Друге місце та премію 50 000 грн (у тому числі податки) отримує авторський колектив: Ковальчук Роман, Мартинюк Світлана та Ткачук Богдан (м. Рівне).
  • Третє місце і премію 25 000 грн (у тому числі податки) отримує авторський колектив Янок Владислав та Лейк Тетяна (м. Рівне).
Всі учасники конкурсу отримали дипломи про участь.
Виставка робіт працює у відкритому доступі в виставковій залі обласної спілки художників (вул. 16 Липня, 2а). Також всі роботи будуть розміщені в друкованому каталозі і опубліковані на офіційній сторінці конкурсу
https://www.facebook.com/konkursMemorial
Додаткова інформація
Локація майбутнього меморіалу знаходиться в центральній частині міста з активним пішохідним і транспортним трафіком. Поруч розташовані будівлі облдержадміністрації та ЦНАПу. В нижній, рівнинній частині території проектування зараз маленький сквер і зона відпочинку. Більша частина ділянки не має функціонального використання, розташована на схилі, вище від скверу. Площа території проектування – близько 2 га.
Учасники конкурсу в своїх проектах мали вирішити такі завдання:
• увічнити в меморіалі пам’ять про Героїв Небесної Сотні та Воїнів АТО.
• втілити дух Революції Гідності та становлення громадянського суспільства.
• емоційно наповнити меморіал почуттям гордості за загиблих співвітчизників та вдячності їм за їхню відвагу та подвиг.
• просторовими, архітектурними засобами створити емоційне переживання єднання великої кількості громадян заради єдиної мети – бути вільним у своїй вільній державі.
• сформувати концептуальне комплексне рішення меморіалу. Він має бути цільним об’єктом, передавати ідею спільної історії, неперервності історичного процесу і відображати перетікання послідовності подій з однієї (Революція Гідності) в іншу (АТО) та продовжуватися далі.
• врахувати навколишній контекст та принципи сталого урбаністичного розвитку.
Діліться корисною інформацією з друзями: