fbpx

Релокований у Рівне медуніверситет вдруге готується до вступної кампанії

Релокований у Рівне медуніверситет не перший раз змінює місце прописки.

Одному з найавторитетніших вітчизняних навчальних закладів – Луганському державному медичному університету – останнім часом вже вдруге судилося змінити місце прописки. Спершу через війну на сході вишу довелося перебратися у Рубіжне. А після повномасштабного вторгнення рф в Україну, у квітні 2022 року університет вимушено переїхав на Рівненщину. Завдяки підтримці як з боку влади, так і меценатів, навчальний заклад швидко обжився на новому місці й вже торік провів першу в Рівному вступну кампанію.

Нині медуніверситет готується до набору нових студентів. Відтак у Рівному Луганський державний медичний університет, який, починаючи з 1956 року пройшов довгий шлях становлення та організації кафедр, формування матеріально-технічної бази та відділів інституту, будування гуртожитків, нових обладнаних корпусів, розпочав усе спочатку.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Втім керівництво навчального закладу, який багато зробив, аби стати одним зі зразків сучасної, якісної медичної освіти впевнене: вдасться швидко відновити свої позиції. Адже вишу, який, до речі, за час свого існування підготував понад 15000 спеціалістів (у тому числі багато лікарів для понад 52 країн світу) вдалося зберегти професорсько-викладацький склад університету, що має великий досвід як теоретичної, так і практичної роботи. Про це красномовно свідчать здобуті високі місця у міжнародних та вітчизняних рейтингах закладів вищої освіти та різні нагороди й дипломи за розвиток та досягнення.

Отож не дивно, що релокований на Рівненщину університет, який розмістили в Діагностичному центрі та одному з навчальних корпусів РДГУ, почав стрімко відроджуватися та розвивається, впроваджуючи сучасні методики навчання та розвиваючи міжнародну співпрацю із закордонними навчальними закладами.

«Переїхавши у Рівне, – розповідає ректор Луганського державного медичного університету Сергій СМІРНОВ, – ми одразу відновили навчальний процес. Дуже вдало провели вступну кампанію. Набрали на 1-2 курси 230 нових студентів. Нині в університеті навчається понад 1100 майбутніх медиків з Рівненської, Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Житомирської та інших областей, у тому числі й іноземці. Є і наші студенти, які переїхали з нами з Луганської області.

Викладання у виші здійснюється українською та англійською мовами для вітчизняних та іноземних студентів з використанням наочного матеріалу, сучасного обладнання та новітніх технологій. Практикуються вони при Обласній клінічній, Дитячій та Міській лікарнях, Перинатальному центрі, Шкірно-венерологічному диспансері, Бюро судмедекспертизи й Стоматполіклініці. Зараз працюємо над тим, щоб залучити до нашого університету нових студентів. До речі, окрім студентства, у нас є ще післядипломна освіта».

Крім усього в університеті, зі слів Сергія Смірнова, діє наукове товариство ім. В. Г. Ковешнікова ДЗ «ЛДМУ», яке створене для студентів, які зацікавлені в поглибленні своїх знань, організаційній та науково-дослідницькій роботі. Постійно працюють 17 наукових гуртків. Студенти активно беруть участь у проведенні засідань гуртків, науково-практичних конференціях, майстер-класах, тренінгах для вдосконалення розуміння професії лікаря.

Луганський державний медичний університет проводить підготовку за акредитованими освітньо-професійними програмами рівня «Магістр» наступних спеціальностей:

  • 222 «Медицина». Випускники можуть працювати сімейними лікарями, терапевтами, хірургами, акушерами-гінекологами, онкологами, офтальмологами, травматологами, неврологами, психіатрами, спортивними лікарями, косметологами та іншими фахівцями. Термін навчання – 6 років. Для випускників медичних коледжів – 5 років (при вступі на другий курс).
  • 228 «Педіатрія». Випускники працюють педіатрами, сімейними лікарями, неонатологами, дитячими лікарями будь-яких інших спеціальностей; термін навчання – 6 років.
  • 221 «Стоматологія». Випускники працюють стоматологами-терапевтами, стоматологами-хірургами, стоматологами-ортопедами, лікарями-ортодонтами тощо. Термін навчання – 5 років, для випускників медичних коледжів – 4 роки (при вступі на другий курс).
  • 226 «Фармація, промислова фармація». Випускники працюють фармацевтами, виготовляють лікарські засоби, організовують постачання ліків, працюють судовими токсикологами, керують маркетинговими дослідженнями, контролюють якість лікарських засобів тощо; термін навчання на денній та заочній формі – 5 років, для випускників медичних коледжів – 4 роки (при вступі на другий курс).

Умови вступу

Під час вступу до ДЗ «ЛДМУ» в 2023 році на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра та освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття освітнього рівня магістр медичного або фармацевтичного спрямувань зараховуватимуться бали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2020, 2021 років або НМТ 2022 року та НМТ 2023 року, а саме:

  • 1-й конкурсний предмет – українська мова;
  • 2-й конкурсний предмет – математика;
  • 3-й конкурсний предмет – на вибір вступника, але з відповідними ваговими коефіцієнтами: біологія та фізика – 0,5; хімія – 0,35; історія України та іноземна мова – 0,25.

Спеціальними умовами участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти користуються випускники шкіл із непідконтрольних територій за програмою «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», а також вступники які зареєстровані на особливо небезпечній території. Ці категорії вступників мають право вступати до університету за співбесідами або вступними випробуваннями.

Вступники на основі освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра та освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з відповідних спеціальностей мають право вступати одразу на другий курс (на контрактну форму навчання) на відповідну спеціальність.

Вступники на основі освітньо-професійного ступеня спеціаліст та магістр – склавши вступне випробування.

Світлана ПІКУЛА