На Рівненщині перукарі-початківці творили у стилі Чикаго

Діліться корисною інформацією з друзями:

Ви запитаєте, що можна встигнути зробити за 4,9 місяця? Звісно, можна сидіти і скаржитися на долю… А можна кинути їй виклик і повірити у власні сили! Можна стати кваліфікованим майстром, професійним перукарем, достойним  представником сучасної індустрії краси! Без перебільшень, можна закохатися, злетіти і більше ніколи не зраджувати професії!

Принаймні, про це днями заявили слухачі Млинівського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ. Тут відбулася державна кваліфікаційна атестація за професією «Перукар (перукар-модельєр)».

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

В освітньому закладі професію перукаря безробітні здобувають на базах двох відділень РЦПТО ДСЗ – у Рівному та у смт Млинів. Варто зауважити, що за феєричним фіналом та подіумними показами кваліфікаційних робіт випускників (традиційно, саме у такому форматі відбувається ДКА) приховується непростий шлях до досконалості. Із слухачами працюють досвідчені, титуловані педагоги, тривають напружена праця, постійне навчання, пошуки найоптимальніших рішень, сміливі ідеї, експерименти, нерідко відчай, але ніколи – відступ назад.

Вчорашні безробітні із Млинівського району Рівненщини, Славутського району Хмельниччини, Шацького, Ратнівського та Іваничівського районів Волині настільки полюбили атмосферу Млинівського навчального відділення, що буквально розчинилися у ній під час іспиту. Особливим натхненням та яскравим прикладом для майбутніх перукарів стала майстер виробничого навчання Вікторія Рибальченко. Педагогиня не лише прищеплює любов до творчості, до обраної справи, але й вчить комунікувати із майбутніми клієнтами, демонструвати і підтримувати високий професіоналізм, працювати в ногу із сучасними, якісними професійними засобами та напрацьовувати свої почерк і стиль роботи. Набуті навички слухачі демонстрували та відточували вже під час виробничої практики в салонах за місцем проживання. Роботодавці задоволені співпрацею, очікують на кваліфікованих колег, отож, ті розглядають їхні пропозиції

Цікаво, що для втілення своїх перукарських задумів слухачки разом із майстром обрали 30-ті роки минулого століття. Ретро-стиль або так званий стиль Чикаго – це експресія з нотками романтизму, певна загадковість та чіткість ліній, стримані форми та розкішні кольори… Зачіски добре фіксуються, мають вишуканий вигляд, пасують на вечірках та можуть використовуватися щодня.

«Період, який ми обрали, ще називають епохою Нової Елегантності. Тодішні дами – емансипе прагнули виділитися не лише сукнями. Отож, ми взялися до роботи! Приємно, що група детально та виважено підійшла до своїх образів і показала відмінні результати. Продумана до дрібниць кожна модель, враховано навіть морфологічні особливості та типи фігур, аби вбрання якнайкраще пасувало моделям, підкреслювало вишуканість та епатаж»,

– поділилася Вікторія Андріївна.

Демонстрація зачісок відбувалася під музику, кожна модель продуманими рухами супроводжувала свій образ. Враження від показу і у членів комісії, і у самих слухачів лише позитивні. Випускниці, захоплені цікавим творчим процесом, ставали невід’ємною частиною ретро-свята, яке поглинуло усіх. Поза сумнівом, таке піднесення, натхнення та відчуття гордості за власні результати надихатимуть перукарів і у майбутній реальній роботі. А вибагливий клієнт, відчуваючи рівень кваліфікованого робітника, обиратиме саме його професійні послуги. Головне, на думку Вікторії Рибальченко, привита любов до обраної професії та укріплена віра у власний потенціал.

Присутня на ДКА викладачка Анна Зотік прокоментувала:

«Слухачки на високому рівні продемонстрували накручування волосся стрічковим методом, перекручуванням, застосували різні техніки. Цікавими були й образи, в яких цілісно, органічно перегукувалися текстури тканин із текстурами волосся (рюші, аксесуари…). Кожна зачіска була гармонійно оздоблена (пір’я, стрічки, блискітки). Враження найкращі: переконлива, професійна командна робота!».

Відмітимо, що до ДКА активно була задіяна й візажист Катерина Мунт. Пишаємося, адже це випускниця РЦПТО. Вона зуміла не лише віднайти себе у візажній справі, але й постійно розвивається. Катерина Мунт співпрацює із навчальним відділенням та взяла участь у показі як майстер і як модель.

Випускниця Млинівського відділення Анна Голенко також присутня на ДКА, згадує своє навчання, відмінні умови для здобуття професійних навичок, найкращі часи знайомства із майстерністю Вікторії Рибальченко. Сьогодні підприємиця надає послуги у рівненському салоні краси.

Серед членів державної кваліфікаційної комісії – Наталія Шевчук, начальник служби епідемнагляду. Вражена яскравим заходом, вона відмітила високу організованість слухачок, цікаві ідеї та артистичні дані усіх учасників.

Результати іспиту підсумував завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько:

«Державна кваліфікаційна атестація перукарів переконливо підтвердила якісну підготовку, відмінні знання, працездатність та конкурентність на ринку послуг. Нам приємно, що вчорашні безробітні здобули важливі знання і навички, мають перспективну професію та зможуть гідно демонструвати вміння».

Із завершенням навчання та надзвичайно насиченою і результативною роботою випускниць привітала Вікторія Рибальченко. Вона та вручила свідоцтва державного зразка – документи, що засвідчують кваліфікацію та професійність майстрів і надають пріоритетне право на ринку праці.