fbpx

На Рівненщині низький показник материнської смертності

Діліться інформацією з друзями:
Виявити це допомагає профілі громадського здоров’я, які нещодавно представлений.

Центр громадського здоров’я України розробив регіональні профілі громадського здоров’я, які дають системне бачення стану здоров’я населення, аналізуючи демографію, фактори ризику для здоров’я, екологію регіону, показники здоров’я. Попередньо, для створення профілів, вивчали досвід Норвегії. Про це  розповіла під час онлайн брифінгу координатор із вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк.

«Регіональні профілі громадського здоров’я демонструють, яка захворюваність найбільш характерна для області та проведені за норвезькою моделлю. У Норвегії враховують 350 показників здоров’я. Зважаючи на те, що охорона здоров’я зараз знаходиться у стані реформування, Центр громадського здоров’я МОЗ України враховує лише 25 найбільш достовірних показників здоров’я в кожній області»,  – повідомила Олена Гандзюк.

Наприклад, у Рівненській області наявні як негативні, так і позитивні значення показників здоров’я населення:

  • негативні (високі) – захворюваність на злоякісні новоутворення серед населення віком 15-19 років; поширеність та захворюваність на вірусні гепатити В та С;
  • позитивні (низькі) – захворювання на ВІЛ-інфекцію; частота штучних абортів/переривання вагітності, материнська смертність.

Детальніше з профілем громадського здоров’я можна ознайомитися на сайті ОДА, а також сайтах Центру громадського здоров’я, департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я ОДА.