Меру Рівного довелося вибачитися перед ромами

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Днями міський голова Рівного в ефірі місцевого радіо заявив, що потрібно “запакувати” ромів та вивезти їх на Закарпаття.

Це пов’язано з тим, що у центрі міста роми ведуть себе досить зухвало, чим порушують громадський порядок і наражають містян на неприємності. На сайті міської ради навіть розмістили петицію “Притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності ромське населення”

Такий вислів визвав неоднозначну реакцію не тільки у місті Рівне, а по всій Україні. Більшість національних ЗМІ розтиражували його вислів і поширили на всю країну новину, що мер Рівного збирається виселяти ромів. За добу після того, ті ж самі ЗМІ розмістили інформацію про те, що керівник міста вибачається перед ромами.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

У себе на сторінці у Фейсбук Олександр Третяк написав пост із вибаченнями за некоректний вислів.

Вчора на запитання журналістів щодо протиправної поведінки представників національних меншин у нашому місті відповів досить емоційно за що хочу попросити вибачення. Така моя реакція викликана численними скаргами рівнян, зокрема петицією на сайті міської ради “Притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності ромське населення” та іншими зверненнями.
Водночас у нашій громаді дійсно склалася складна ситуація з протиправними діями різних осіб, що займаються жебракуванням та іншими протиправними діями, що порушують правила громадського порядку. Боротися з ними правоохоронці намагаються, втім безрезультатно. Адже в нашій державі жебракування офіційно не заборонене.
Справа не в тому, що ми маємо упереджене ставлення до осіб певної національності, а справа у порушеннях Кримінального кодексу конкретними громадянами, незалежно від їх етнічного походження.
Тому кожного, хто буде порушувати Закон, чекатиме покарання. Незалежно від етнічного походження, адже всі рівні і мають не лише однакові права, але й однакові обов‘язки вести себе по-людськи.
Рівне – відкрите для всіх, але мій обов’язок, як міського голови, якого обрали для захисту інтересів рівнян, обов’язково захищати мешканців нашої громади.
Фото ілюстративне.
Діліться корисною інформацією з друзями: