fbpx

Через зупинку виробництва російських ЗРК, працівників відправляють у відпустку або на війну

Діліться інформацією з друзями:

Виробництво російських ЗРК призупинено, робітники відправляються у відпустки або на війну, – повідомляє Головне розвідувальне управління Міноборони.

Виробничі потужності Ульяновського механічного заводу (ВАТ «УМЗ», Ульяновськ) фактично зупинені. «УМЗ» — виробник радіолокаційних систем малої та середньої дальності та засобів протиповітряної оборони для сухопутних військ ЗС РФ (ЗРК «Бук», ЗРК «Куб», ЗРК «Тунгуска»).

Причини критичного стану виробництва – використання великої кількості комплектуючих та електронних компонентів у виготовленні продукції військового призначення. Донедавна основним постачальником російського ВПК була Німеччина. Але із початком вторгнення на територію України будь-яку співпрацю було припинено.

Зі слів співробітників, продовжувати виробництво власними силами завод не в змозі, оскільки у ході технологічного процесу не використовується «практично нічого російського».

Наразі керівництво заводу шукає можливості обійти санкції та налагодити постачання через треті країни (зокрема, Казахстан). Але такі схеми призводять до значного подорожчання комплектуючих через необхідність платити за послуги країнам-посередникам. Але це не передбачено бюджетом і збільшити його немає можливості.

Держспезв’язку