fbpx
Чому селеру варто споживати при гіпертонії, безсонні і чим вона корисна для чоловіків

Чому селеру варто споживати при гіпертонії, безсонні і чим вона корисна для чоловіків

Діліться інформацією з друзями:

У цього овоча всі частини є смачні й корисні: листя, стебла, корінь, насіння. Пізно восени і взимку особливо цінується корінь рослини, тому нині зупинимося саме на його корисних властивостях. Мова піде про корінь селери.

Лікарка-дієтологиня Наталія Ячмінська каже, що селера – це природний лікар для організму. Вона має унікальний набір вітамінів, кислот і мінералів, які сприяють стабільності клітин нашого організму і можуть позитивно впливати на здоров’я та самопочуття.

Про це пише ZAXID.NET.

Які корисні властивості містить корінь селери?

«Селера має неймовірний вплив на здоров’я, особливо коли йдеться про ризик виникнення гіпертонії. У ній багато калію, мінералу, який допомагає регулювати рівень натрію в організмі, що сприяє нормалізації кров’яного тиску. Поліфеноли та антиоксиданти, які містить цей овоч, захищають судини від пошкодження та поліпшують їх еластичність. Вміст калію та води у селері видаляє надлишки рідини з організму, сприяючи зниженню кров’яного тиску», – каже Наталія Ячмінська.

Лімонен та фталіди, які входять до складу селери, сприяють розширенню судин та поліпшують кровообіг, а вітаміни, яких багато у цьому овочі, допомагають підтримувати роботу серця.

  • Цей овоч чинить комплексний вплив на травну систему, бо містить речовини, що стимулюють вироблення шлункового соку і запобігають гнильним процесам у кишківнику. Ефірна олія селери активізує секрецію шлункового соку, що сприяє кращому перетравленню їжі.
  • Магній, яким багатий овоч, допомагає нервовій системі боротися зі стресами, напруженням, усуває дратівливість, знижує градус стресу. Тим, хто страждає від безсоння і депресії, також варто включати в раціон селеру хоча б кілька разів на тиждень.
  • Селера допомагає тим, хто страждає від артриту, ревматизму і подагри. Вона має потужні антизапальні властивості, які допомагають зменшити припухлості та біль навколо суглобів.
  • У селері міститься 25 вітамінів та мінералів. Найбільше – кремнію. У 100 г селери міститься 100% кремнію, який впливає на вироблення організмом колагену. Це саме той компонент, який потрібен для пружності шкіри і попередження зморшок.
  • Селера може бути помічником тим, хто бореться з зайвою вагою, бо має низьку калорійність й одночасно нормалізує обмін речовин. У 100 г селери містяться лише 14 калорій. І на її перетравлення організм витрачає більше калорій, ніж отримує від неї.
  • Овоч має здатність підвищувати імунітет і запобігати виникненню інфекційних захворювань. Регулярне вживання селери може допомогти організму ефективніше боротися зі шкідливими бактеріями та вірусами, тож восени і взимку цей овоч обов’язково має бути у меню.
  • Цей овоч варто полюбити чоловікам. До складу селери входять біологічно активні речовини, які стимулюють вироблення чоловічих статевих гормонів, поліпшують якість сперми, збільшують статеву активність. Корінь селери варто споживати і з метою профілактики захворювань сечовидільної системи та статевих органів.

Кому не можна їсти селеру?

«Є категорія людей, які повинні бути дуже обережні при споживанні селери або взагалі її уникати. Це передусім алергіки, бо у них є ризик небезпечної реакції на селеру. Також тим, хто має проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Селера містить клітковину, яка важко засвоюється для деяких людей із чутливістю шлунково-кишкового тракту, з хронічними захворюваннями кишківника, запальними захворюваннями чи іригаційним синдромом.

Треба бути обережними з селерою людям з проблемами нирок, вагітним та жінкам, які годують груддю, а також тим, хто має захворювання щитоподібної залози. А також діабетикам, бо цей овоч містить природний цукор», – каже Наталія Ячмінська.

Читайте також: Селера допоможе подолати багато проблем