fbpx
Мрії на Рівненщині реалізовують скориставшись урядовим проєктом «єРобота»

Мрії на Рівненщині реалізовують скориставшись урядовим проєктом «єРобота»

Діліться інформацією з друзями:

Свій задум Ірина Геворгян та Олександра Купчинська реалізували, скориставшись урядовим проєктом «єРобота» за програмою «Власна справа». 

«Красиві люди» – під такою назвою відкрила в Рівному свій салон переселенка з Горлівки Ірина Геворгян. Натомість рівнянка Олександра Купчинська взялася виготовляти тафтингові речі Верета.

Мрії на Рівненщині реалізовують скориставшись урядовим проєктом «єРобота» - фото 1

Ірина Геворгян переїхала в Рівне з Горлівки, має фах фінансиста і здобула, окрім того, професію перукаря. До б’юті-сфери дотична давно, адже у своєму власному закладі надавала перукарські послуги, багато вчилася, щоб іти в ногу з новинками індустрії, постійно підвищувала свою майстерність, брала участь у конкурсах. Та 2014 року через російську окупацію змушена була залишити рідне місто, улюблену роботу, мрію…

На новому місці будувала своє життя, в тому числі й професійне. Працювала в різних сферах, але бажання робити людей привабливими не полишало жінку. А в жовтні 2023 року пані Ірина звернулася до Рівненської філії обласного центру зайнятості за консультацією. Тоді кар’єрна радниця зуміла переконати Ірину скористатися урядовим проєктом «єРобота» й розпочати власну справу. За рекомендацією фахівчині клієнтка пройшла навчання за програмою «Розпочни свій бізнес. Практичні аспекти роботи».

Далі Ірина подала онлайн-заявку через додаток «Дія», успішно пройшла співбесіду та захистила свій бізнес-план. А згодом отримала позитивне рішення на отримання мікрогранту від Державного центру зайнятості. Отримані кошти спрямувала на закупівлю креативної вітрини, меблів, перукарських крісел, у тому числі й дитячого. Також за умовами проєкту підприємиця планує створити два нових робочих місця.

«На сьогодні 20 переселенців, що проживають на Рівненщині, отримали мікрогранти”єРобота” на загальну суму 4,8 млн грн. Вони працевлаштували на нові робочі місця майже півсотні ВПО, – розповів заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Панасюк. – А загалом торік з пошуком роботи звернулося майже 1 300 ВПО, цього року таких – 838 людей».

За допомогою “єРобота” реалізувала мрію й Олександра Купчинська з Рівного.

Вона виготовляє оригінальні килими, панно та подушки для оздоблення інтер’єрів. Жінка й надалі хоче розвивати свій бренд. Має амбітні плани – представляти продукцію на українських і закордонних виставках.

За кошти мікрогранту підприємиця придбала обладнання: тафтинговий пістолет, машинку для ворсування та стрижки вовни, тример для килимів. Також створила нове робоче місце.

«Загалом цьогоріч 233 підприємці області отримали мікрогранти на розвиток свого бізнесу на майже 55,2 млн грн. Таким чином на Рівненщині будуть створені нові підприємства, діючі збільшать потужність, а понад 438 працівників зможуть отримати роботу на створених робочих місцях», – повідомив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан.

Людмила СУХОВЕЦЬКА

Читайте також: Як отримати статус учасника бойових дій на Рівненщині

  • МОЗ хоче обмежити кількість солі в хлібобулочних виробах
    Близько 12,6 г солі вживають в середньому українці, при нормі 5 г. МОЗ пропонує виробникам поступово зменшувати вміст солі у хлібобулочних виробах. Кожен українець щодня в середньому споживає від 2,5 г до 4,25 г солі тільки з хлібом, а це…