fbpx

Як збільшити тривалість життя: секрети від справжніх експертів

Діліться інформацією з друзями:

Залишатися активним і незалежним у літньому віці – ідея, яка здається чудовою. Але як цього досягти? Далі читай 9 секретів від справжніх експертів у цьому питанні – людей, які подолали столітній рубіж.

Бізнес-журналіст Ден Бюттнер вирушив у турне, щоб побачити, де та як живуть найщасливіші й водночас найстаріші люди у світі. І побував у 5 таких регіонах, де люди мають найбільшу тривалість життя.

9 життєвих уроків від людей, які досягли надзвичайного віку

Бюттнер відвідав японську Окінаву, італійську Сардинію, грецьку Ікарію, американську Каліфорнію та Нікою у Коста-Риці. І ось які поради щодо тривалості життя дали йому місцеві довгожителі.

Урок 1 – рух. Мовиться навіть не про спорт, а просто про рух – природно інтегрований у повсякденне життя. Бажано – неминучий через обставини (як-от купа сходів навколо).

Урок 2 – рослинна їжа. Мешканці усіх «блакитних зон» (територій з найдовшою середньою тривалістю життя) харчуються переважно сезонною та регіональною їжею. Але мають спільність: м’ясо та риба відіграють для них другорядну роль.

Урок 3 – сім’я. Довгожителі зазвичай живуть у міцних сім’ях. Ба навіть у домогосподарствах із кількох поколінь.

Урок 4 – трохи алкоголю. Так, надмірне вживання алкоголю – це не ОК. Але куди ж без червоного вина?

Урок 5 – «Хара Хачі Бу». Це японська фраза, яка означає щось на кшталт «Їж, поки не наїсися на 80%». Поки ми старанно виїдаємо все зі своїх тарілок, у столітніх регіонах виделку відкладають набагато раніше.

Урок 6 – жодних стресів. У сучасному суспільстві мало що має такий сильний вплив на скорочення життя, як стрес. Тож треба привчити себе, якщо хочеш жити довше, переключатися на розслаблення. Через прогулянки, медитацію або будь-що інше.

Урок 7 – мета. Пошук сенсу життя не сприяє його тривалості. Мешканці «блакитних зон» уже живуть із почуттям мети.

Урок 8 – духовність. Довгожителі у «блакитних зонах» майже завжди вірять у вищу силу, яка бере на себе відповідальність за їхні долі. Причому схильність до якоїсь релігії чи вибір церкви тут не має абсолютно жоднісінького значення.

Урок 9 – дружба. У кожного довгожителя є добрі друзі, які можуть підняти з ліжка в будь-який час дня і ночі.

Висновок: одним із найбільш недооцінених факторів успіху для щасливого, довгого життя є хороші соціальні контакти. Причому в реальному житті, а не в інтернеті.

Олесь ДРУКАЧ