fbpx
За якої температури потрібно прати постільну білизну

За якої температури потрібно прати постільну білизну

Діліться інформацією з друзями:

Пам’ятайте, що для кольорової тканини занадто гаряча вода – зло.

Якісна постільна білизна – задоволення не з дешевих. Тому, щоб вона прослужила довше, прати її теж потрібно правильно – щоб і чистою була, і тканина не зіпсувалася.

Про це пише УНІАН.

За якої температури прати постільну білизну

Дискусій про те, за якої температури прати постільну білизну – безліч. Хтось вважає, що чим вона вища, тим краще очиститься тканина. Інші ж упевнені, що і при низькій температурі проблем не буде. Тож на якій температурі прати постільну білизну оптимально? Фахівці сходяться на температурному режимі в 40 градусів.

Для постелі з шовку ідеальною температурою буде 30 градусів. А ось махрову потрібно прати за температури до 40 градусів, під час полоскання не використовувати кондиціонер.

Але чи можна постільну білизну прати за 60 градусів? Відповідь – так, але все залежить від типу і кольору тканини. Цей температурний режим відмінно підійде для постелі з бавовняного перкалю. Що стосується кольору, то температуру 60 градусів краще вибирати для білих виробів. А ось для кольорової тканини занадто гаряча вода – зло, оскільки з часом вона потоншає і вицвіте.

Пам’ятайте: інформація про температурний режим та інші правила прання часто вказана на бирці. Не полінуйтеся туди зазирнути.

Як правильно прати постільну білизну в пральній машині

Поговоримо про те, як її підготувати до відправлення в барабан. Дотримуйтесь цього алгоритму:

  • виверніть наволочки і підковдри, щоб вичистити з куточків пил, що накопичився (він там буде, хоч і в невеликій кількості);
  • акуратно складіть постіль, щоб уникнути зминання в барабані;
  • якщо на ній є плями, замочіть – або в машинці, або в мисці, як вам зручно.

Наступним важливим кроком є вибір кількості засобу для прання. Якщо ви користуєтеся рідким гелем, оптимальна його кількість – ковпачок пляшки.

Якщо віддаєте перевагу порошку, можете скористатися мірною ложечкою (часто йдуть у комплекті з машинкою) або користуватися пропорцією – 1 ст. л на 1 кг завантаження. Якщо білизна дуже брудна, це співвідношення можна збільшити.

На якому режимі найкраще прати постільну білизну

Найкраще для прання постелі підійде делікатний режим. Якщо ж ваша постіль з натуральної бавовни або льону, можете вибирати високу температуру (аж до 90 градусів). Але до такої позначки варто вдаватися лише у виняткових випадках – коли білизна сильно забруднена.

Щодо частоти, то рекомендується прати постіль раз на тиждень. Якщо ви спите без одягу, краще – частіше. Також не забувайте, що наволочку потрібно міняти 2 рази на тиждень. Ваша шкіра точно скаже вам «дякую».

Читайте також: За зростанням вартості оренди житла в Україні лідирує Рівненщина