fbpx

Коли потрібно чистити зуби: до чи після сніданку?

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

Коли краще чистити зуби – до сніданку, коли ви вмиваєтеся, чи після – коли ви вже з’їли, приміром, свою вівсянку або круасан із джемом?

Однозначної думки немає. Звичайно, з гігієни ротової порожнини необхідно почати день, якщо перед цим ввечері Ви не стали вдаватися до допомоги щітки і пасти. У такому разі залишки харчових продуктів давно «годували» шкідливі мікроорганізми, і вони з комфортом розмножилися і утворили твердий наліт на Ваших іклах, премолярах та молярах. Беріть щітку негайно і швиденько приберіть їх!

Про це розповідають на сайті Dentart.

Чому зуби треба чистити до сніданку?

Під час сну у щільно стисненому роті утворюється безліч хвороботворних бактерій, а також м’який зубний наліт. Відразу після пробудження їх необхідно очистити з наступних причин:

Під час сну організм не може ефективно захищатись від продуктів життєдіяльності бактерій. Ви ретельно все почистили перед сном, але бактерії живуть у ротовій порожнині, утворюють наліт, який має неприємний запах і викликає захворювання шлунка. Щоб прибрати запах і захистити себе від захворювань шлунково-кишкового тракту, необхідно просто почистити зуби відразу після сну.

Ще один аргумент на користь чищення до першого прийому їжі – це розм’якшення емалі під впливом продуктів. Після сніданку, коли Ваші зуби неабияк працювали, обробляючи бутерброди, печиво та каву (з цукром) за щітку одразу хапатися не варто – високий ризик пошкодити емаль. Це безсудинна і найтвердіша тканина організму. Вона залишається відносно незмінною протягом усього життя людини. Потрібно захистити її від карієсу, оскільки вона виконує важливі функції.

Прихильники теорії, що гігієну ротової порожнини треба проводити до сніданку, стверджують, що таке чищення допоможе захистити Ваші ікла та моляри від впливу особливо шкідливих продуктів – кави, чаю, солодкого тощо.

Ну, і останній аргумент у цьому ряду – естетичний. Звичайно, приємніше приступати до м’яких булочок із сиром та ароматної чашки кави з легким присмаком м’ятної пасти у роті, ніж відчувати там застарілий неприємний запах.

Аргументи на користь чищення зубів після сніданку

Багато стоматологів сходяться на думці, що гігієнічні процедури краще проводити після їжі. Це пояснюється тим, що процес жування і ковтання їжі зазвичай проходить інтенсивно, а емаль піддається різним впливам – механічним і температурним. Від цього вона може розм’якшитися та легко травмуватися при терті щіткою. Прихильники чищення після першого прийому їжі також наводять такі аргументи:

Головний аргумент лежить на поверхні – почистивши зуби після їжі, Ви приберете як наліт, що утворився за ніч, так і залишки їжі, і до обіду відчуватимете свіжість та чистоту. Оточуючим легке м’ятне дихання теж більше сподобається.

Також, взятися за щітку після ранкового перекусу варто і тому, що іноді в процесі чищення на яснах можуть утворюватися мікротріщини. Якщо після цього в них потрапить їжа, існує висока ймовірність запалення.

Якщо Ви вживали продукти типу моркви, чаю, буряків, то їх речовини могли змінити колір емалі. І ось з таким червонуватим або жовтуватим відтінком Ви і поїдете в офіс. Якщо ж Ви маєте звичку користуватися пастою та щіткою після їжі, то повернете своїй усмішці яскраво-білий колір.

Смак м’ятної або ментолової пасти перед трапезою зіпсує апетит, а ось після нього навпаки, позбавить від аромату спецій та прянощів, забезпечивши приємною свіжістю на цілий день.

Зрештою, всі аргументи стоматологів – і “за”, і “проти” – зводяться до того, що останнє слово залишається за нами.

Що буде якщо не чистити зуби вранці?

В ідеалі догляд за ротовою порожниною має бути двічі на день, вранці та ввечері. Бактерії у роті розмножуються надзвичайно швидко, підживлені залишками їжі та надійно захищені теплою слизовою ясен. Вже через 12 годин кількість мікроорганізмів під назвою streptococcus mutans з’явиться в небезпечній кількості, адже саме вони є основною причиною карієсу. Ці анаеробні бактерії продукують кислоти, що демінералізують емаль. Процес очищення швидко зменшить кількість цих мікроорганізмів у ротовій порожнині. А якщо ні, то вони продовжують руйнівну роботу, і це призведе до карієсу.

Чи потрібно чистити зуби щоразу після їжі?

Здоровим людям не рекомендується проводити очищення занадто часто. Порожнина рота має нормальну мікрофлору. Вона досить стійка до утворення анаеробних бактерій, при цьому сама бере участь у захисті організму від мікробів, що надходять ззовні. Ті, хто чистить зуби дуже часто, знищує мікрофлору в роті, порушує її природну рівновагу.

Читайте також: Рівне втратило ще одного захисника