fbpx

Класика стимулює роботу мозку

Діліться інформацією з друзями:

Музика вміло відображає переживання, захоплює, наповнює нас натхненням і дарує хороший настрій. Звичайне прослуховування класики, на думку вчених, сприяє поліпшенню функцій головного мозку та розвитку інтелекту.

У 2007 році дослідники зі Стенфорда (США) провели експеримент, метою якого було перевірити здатність випробовуваних до концентрації, запам’ятовування і складання прогнозів під час прослуховування різних фрагментів творів Вівальді.

Вчені зафіксували на томографі пікові показники роботи мозку. Слухаючи класику, ми тренуємо мозок, налаштовуємо його на активну роботу. Схожий ефект виникає під час прослуховування не тільки музики Антоніо Вівальді, а й інших всесвітньовідомих композиторів – Йогана Себастьяна Баха, Георга Генделя, Томазо Альбіноні. На перервах між навчанням корисно послухати класику!

«Ефект Моцарта» налаштовує на творчість і навчання

«Ефект Моцарта» – цей термін запровадив французький вчений Альфред Томатіс. Як лікар, він використовував музику Моцарта у своїй трудовій практиці, намагаючись вилікувати у пацієнтів різні психобіологічні розлади. Трохи пізніше ідею Альфреда Томатіса підхопила і стала розвивати команда дослідників зі США під керівництвом Френсіса Раушера. Вони провели дослідження, в результаті яких дійшли висновку про те, що музика великого композитора стимулює роботу мозку і тим самим покращує когнітивні функції. Зокрема, просторове мислення і пам’ять.

«Ефект Моцарта» заснований на короткочасному підйомі активності центральної нервової системи і поліпшенні загального настрою людини, що благотворно впливає на виконання поставлених завдань.

Музика допомагає подолати стрес

Повільна приємна музика Вівальді, Кореллі та Генделя дає відчуття безпеки і сприяє гармонії душі й тіла. Під такі мелодії приємно виконувати будь-які завдання та роботу, вона надихає до порядку та стійкості. Дослідження Центру науки продуктивності при Королівському музичному коледжі (Велика Британія) показало, що класична музика знижує стрес як для слухачів, так і для музикантів. Результати можуть допомогти в розробці методів лікування розладів настрою або станів, які підсилюють стрес.

Отож, заповнюйте свій простір корисною музикою і не забувайте займатися вокалом та грати на музичних інструментах!

Цікавилася Галина ГРИЦЮК