fbpx

Чотири дії, які потрібно обмежувати у своїх дорослих дітей

Діліться інформацією з друзями:

Чотири дії, які потрібно вчасно обмежувати у своїх дорослих дітей. Адже нерідко дорослі повчають життю своїх батьків.

Людину м’яку, поблажливу, готову йти на компроміси, ту, яка заплющує очі на недоліки іншої, абсолютно не цінують. Цінують лише тих, які заявляють: зі мною ось так можна, а ось так – не можна! Наприклад якщо в інструкції до сучасного гаджета вказано, що він тендітний, то його бережуть і кидають на землю. Коли ж написано, що модель може витримати сильні удари, то відповідно з ним і поводяться. Так і з людьми.

Нам вселяють: якщо хочете зберегти добрі стосунки в сім’ї, приготуйтеся терпіти, розуміти та прощати. Але чи вірна ця істина? Чи не витруть у такому разі об нас ноги, чи не сядуть на шию?

На Сході кажуть: «Ви прощатимете близьку людину, доки не зненавидите її».

Близьким людям здається, що наша любов така безмежна, що пробачити можна будь-що. Що приносити жертви в ім’я сім’ї, відмовлятися від своїх інтересів на благо дітей — найблагородніше заняття у світі. Але це не так. Є речі, які потрібно припиняти одразу!

1. Маніпуляція коханням

“Мамо, якщо ти мене любиш, то приймеш мого чоловіка”.

“Тату, якщо ти мене любиш, то даси мільйон на розкрутку бізнесу”.

“Ну, а якщо не зробиш так, як я говорю, значить, я на тебе ображусь і ми більше ніколи з тобою не побачимось”.

Чистої води маніпуляція! Не піддавайтеся їй. Стійте на сторожі своїх інтересів, не підписуйтесь на зовсім невигідні для вас умови. Спорідненість не зобов’язує вас йти проти своєї волі. І точно людина, що любить, не зникне з вашого життя тільки тому, що у вас є своя думка.

2. Вседозволеність через почуття провини

Моя знайома ростила сина одна. Почуття провини через те, що хлопчик росте без батька, вона компенсувала тим, що дозволяла йому робити все, що захочеться. Хочеш, стіни розмалюй, хочеш, літачки склади з моїх документів. Я не сваритиму тебе. І дарма! Хлопчик виріс і перестав зважати на матір взагалі. Спочатку зробив ремонт у її кімнаті без дозволу та попросив сплатити трудовитрати. Потім продав її заміську нерухомість і поклав гроші на свій рахунок. Одружився, розлучився і заборонив матері відвідувати онуків. Потім заборонив бачитися з подругами. І дійшло до того, що мати почала жити за режимом сина і харчуватися лише тими продуктами, які він дозволяв купувати.

3. Моє та наше

У сім’ї все має бути спільним? Ще один пункт, який потребує уваги. Якщо близька людина бере у вас щось і не вважає за потрібне це повернути (ну ми ж рідня!), то варто замислитись. У стосунках крім сліпого всепоглинаючого і прощаючого кохання має бути повага до особистих кордонів. Позичив гроші? Поверни. Подякуй. Розбив чашку матері? Компенсуй. Багато розпещених дітей вважають, що борг за кредитом у банку віддавати потрібно обов’язково, а мати і батько зобов’язані давати гроші без повернення. І надавати у користування інші ресурси, якими вони володіють.

4. Не дозволяйте знецінювати себе

Діти не повинні вказувати, як жити, скільки грошей витрачати, висміювати ваш вибір, ваші переконання. Є величезна різниця між доброзичливою порадою та цінною вказівкою навіть якщо ви помиляєтеся. Якщо вам подобається жити певним чином, не дозволяйте нікому цей образ критикувати і перекроювати під себе. Справжній успіх — це не стрибнути вище за встановлену планку, а прожити своє життя саме так, як вам хочеться.

Джерело