fbpx
Чи можна ноутбук не відключати від електромережі

Чи можна ноутбук не відключати від електромережі

Діліться інформацією з друзями:

Акумулятор буде працювати довше, якщо ноутбук відключати від мережі після повної зарядки, впевнені власники ноутбуків.

Чи шкодить ноутбуку постійна зарядка і, чи акумулятор буде працювати довше?

Коли робочий графік напряму залежить від графіка виключення світла, то починаєш шукати альтернативні джерела живлення. Сучасні ноутбуки оснащені контролерами, які стежать за процесом заряджання. Як тільки акумулятор виявляється зарядженим на 100%, подача струму припиняється. Використання штатної зарядки не пошкодить ваш пристрій.

Відновлюється подача електроенергії лише тоді, коли частину заряду буде використано. У кожної моделі ноута цей параметр індивідуальний, але це зазвичай 5-7%.

Заряджання відбувається малими струмами, які не впливають на ресурс батареї. Тобто: якщо ви постійно тримаєте ноутбук включеним у мережу, то нічого погано з ним не станеться.

До того, постійні відключення від електроенергії не дозволять вам суттєво продовжити термін служби батареї. Вона буде зношуватися майже так само, як і при постійному підключенні до мережі, наголошують експерти.

А що буде із циклами зарядки?

Цикли зарядки акумулятора наведені для повної зарядки, тобто – від нуля до 100%. Якщо підключати адаптер щоразу, як тільки батарея розрядиться на 50%, то ресурс у циклах виявиться втричі більшим.

Якщо не давати ноутбуку розряджатися більше ніж до 10-15%, то акумулятор витримає набагато більше циклів.

Чи можна витягувати батарею та працювати від мережі?

Технічно – можна, якщо у вашому ноутбуці акумулятор легко знімається. Багато сучасних ноутбуків такої можливості немає. І є два важливі нюанси.

По-перше, якщо ви працюєте без батареї й відключиться електроенергія, ви ризикуєте втратити всі незбережені дані.

По-друге, якщо батарея просто лежатиме на полиці – вона теж буде розряджатися поступово. За день або навіть за тиждень з нею нічого не станеться, а от при постійному такому зберіганні вона вийде з ладу в рази швидше. Тому варто тримати її безпосередньо у гаджеті.

  • На Рівненщині збудують сталевий «міні-Бахмут»
    На західній Україні з’являться нові проєкти відновлення житла та соціальної інфраструктури: «Міні-Бахмут» у селищі Гоща та містечко для переселенців площею 120 га у Тростянці. Ці проєкти були розроблені за концепцією Метінвесту «Сталева мрія». Їх представили на п’ятій міжнародній конференції «Відбудова…

Читайте також: