Вживання біологічно активних добавок без призначення лікаря для багатьох українців стало нормою. Чи можна так робити? Які БАДи можна призначати собі самостійно без лікаря?
На це питання відповіла в інтерв’ю РБК-Україна лікар-ендокринолог, дієтолог, авторка книги “Стрес крізь життя – мій mood” Катерина Толстікова.
Які БАДи можна приймати без призначення лікаря
Катерина розповіла, що магній у гліцинатній формі 200-400 мг можна приймати без проблем.
Якщо збільшувати дозу, можуть виникати вже побічні ефекти, тому краще не ризикувати, зазначила вона.
“Одразу ж кажу про вітамін D: якщо починаємо приймати магній, робимо це постійно, то вітамін D буде знижуватися. Тому його рівень під час приймання магнію треба контролювати, особливо, якщо він взагалі у вас був низький”, – повідомила експертка.
Толстікова не радить постійно приймати окремо вітамін D.
“Тут залежить від індивідуальності. Якщо людина має проблеми із засвоєнням вітаміну D, вона може приймати дози, які будуть підтримувати рівень”, – уточнила лікар.
За її словами, пити цей вітамін усім – це неправильна стратегія, бо в когось він може бути реально в нормі, а в когось – призведе до гіпервітамінозу D, що буде впливати так само негативно.
“Що стосується інших препаратів, це вже краще під наглядом лікаря, індивідуально. Я б радила дивитися на своє харчування, якщо воно не збалансоване. Наприклад, немає вуглеводів, є білки, є порушення роботи ШКТ, порушення засвоєння. Можливо, постійно треба приймати ензими, але це знову ж таки дивитися індивідуально”, – резюмувала дієтолог.
Також Толстікова зазначила, що Омега-3 приймати всім не потрібно. Бо якщо людина споживає продукти, де містяться ці жирні кислоти, цього й так достатньо.
Читайте також: 5 найпоширеніших запитань про БАДи