Як зекономити при купівлі пральної машини. Адже це побутова техніка не з дешевих. Зазвичай вона купується на тривалий період використання.
Як знайти баланс між ціною, якістю і необхідним функціоналом? Розглянемо, на чому можна зекономити на етапі купівлі пральної машини, а потім вже в процесі її використання.
Правильний підбір параметрів
Передусім, обираючи модель пральної машини, потрібно чітко визначити оптимальний розмір барабана, тобто максимальне завантаження. Річ у тому, що чим більше барабан, тим більше електроенергії споживає пральна машина. Отже, цей параметр немає сенсу підбирати «із запасом», а краще прикинути, скільки в середньому кілограмів сухої білизни ви будете прати. Для родини з трьох–чотирьох осіб вважається достатнім показник у 5–7 кг. Місткішу модель має сенс купувати або для великої родини, або якщо планується регулярно прати важкі речі, наприклад, килими.
Дисплей, на якому відображається температура, обрана програма, час до завершення прання — це дійсно зручно. Ще не так давно наявність дисплея означала дорогу модель. Сьогодні ця технологія стає все поширенішою, і дисплеї зустрічаються навіть у бюджетних машинах. Тому можна й не відмовлятися від дисплея заради економії. А от без додаткового люка для дозавантаження білизни цілком можна обійтися — як часто в процесі прання ви згадуєте, що забули закинути в барабан якісь речі?
Наявність сушки — суперечливе питання. З одного боку, дуже зручно не розвішувати речі на балконі, а виймати їх вже сухими з машини. З іншого боку, пральна машина з сушкою коштує дорожче і споживає більше енергії. До речі, купувати краще пральну машину з високим класом енергоефективності.
Розумна експлуатація
Коли машина вже придбана, то про економію можна говорити в контексті економного споживання електроенергії та акуратного поводження з самою технікою, щоб продовжити її виробничий ресурс. Якщо у вас двозонний лічильник, то зрозуміло, що прати краще у вечірній час, коли діє знижений тариф. Рекомендують прати при температурі 30 градусів, бо більша частина електроенергії під час роботи пральної машини витрачається саме на нагрів води. Та й до того ж 30–40 градусів вважається оптимальною температурою для більшості тканин.
Важливо не перевищувати рекомендовану кількість білизни для кожної програми, адже перевантаження негативно позначається на роботі двигуна машини, також може погнутися рама.