fbpx

Викрадені росією українські діти повертаються додому

Є радісна новина! Повернули двох українських дітей, 6-річного Рената та 10-річної Варвари, які були незаконно вивезені до Росії.

Цей важливий крок став можливим завдяки зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, спільній роботі з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитром Лубінцем та команди, що працювала над цим питанням.

Про це написав Андрій Єрмак.

Мати дітей, бойовий медик, була звільнена під час великого обміну у жовтні 2022 року. З того часу вона разом зі своїм чоловіком відчувала велику надію на повернення своїх дітей, яких Росія незаконно депортувала, намагаючись заховати свої дії.

Ця нелюдська практика викрадення дітей є порушенням їхніх прав і підтверджує безжалісність Росії.

Спільна робота Координаційного штабу та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, підтримана широкою громадськістю, дала можливість здійснити повернення цих дітей до їхньої родини. Це важливий крок для нормалізації їхнього життя після пережитих стресів та розлуки.

Водночас, повернення цих дітей також вказує на те, що Росія буде притягнута до відповідальності за свої злочини. Злочини, пов’язані з незаконним вивезенням дітей та розривом родин, не можуть залишитися безкарними. Міжнародне співтовариство та органи правосуддя повинні вжити всіх заходів, щоб розслідувати ці випадки і притягнути винних до відповідальності.

Повернення Рената та Варвари до їхньої родини є символом надії і справедливості для всіх сімей, які стали жертвами подібних незаконних дій. Це також нагадування про важливість захисту прав дітей і невідмовності перед порушниками.

За своїми діями Росія не тільки порушила міжнародні норми та стандарти, але й нанесла моральну та емоційну шкоду невинним жертвам. Тому важливо продовжувати висувати вимоги до Росії щодо відповідальності за її дії та забезпечення відшкодування для сімей, які постраждали.

Читайте також: В Україні знову вклеюють фотографію в паспорт після досягнення 25 чи 45-річного віку