fbpx

Воїн на протезі пробіг Лондонський марафон з прапором України, підписаним Залужним

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Воїн окремого полку підтримки зі сталевою волею на псевдо “Скіф” – приклад незламності для поранених побратимів

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Шлях захисника України для Романа розпочався у 2016 році. Тоді Романові виповнилось 19 років. Каже, що приклад “Кіборгів” став для обрання майбутньої долі у війську вирішальним.

Роман — військовослужбовець окремого полку підтримки Командування Сил підтримки Збройних Сил України, діючий військовий на протезі, амбасадор програми «Кіборги» фонду «Громадянин», переможець «Ігор Героїв» в Харкові у 2020 та 2021 роках. Рекордсмен України, який на протезі зрушив з місця та протягнув 16-тонний літак Ан-26, поставивши рекорд, занесений в Книгу рекордів України.

З початком широкомасштабної збройної агресії він повернувся на службу в Збройних Силах України. Перший ветеран України, який в Лондоні пробіг на протезі повну марафонську дистанцію довжиною 42 кілометри.

“Під час подій, що відбувались в Донецькому аеропорту, я був студентом. Воїни, що боронили Донецький аеропорт вразили мене стійкістю та героїзмом. Вразив подвиг “Кіборгів”, вже тоді, за маленький клаптик української землі вони боролися до останнього, вже тоді дали зрозуміти світові, що українці – нація незламних героїв, вільних та відважних. Їхній подвиг надихнув мене стати на захист моєї держави. Сподівався у війську зустрітися з цими героями. Можливо, навіть служити разом. Мій командир про це знав, і врешті я опинився з цими легендарними людьми в одному підрозділі. Саме вони були поряд, коли 16 травня 2019 року, під час виконання бойового завдання, внаслідок підриву на ворожій протипіхотній міні, поблизу селища Оленівка, я втратив стопу. На жаль, багато моїх побратимів нині вже полеглі Герої”, – розповідає Роман.

Після стабпункту у Волновасі та шпиталю в Маріуполі, Романа гелікоптером було доставлено до Харкова.

“У шпиталі лікар підійшов і каже: “Тобі ногу добре ампутували, зачистили все, але тої культі, яка в тебе є, не вистачить, щоб встановити нормально протез. Потрібно реампутувати трішечки вище. Я підняв очі і сказав: Доктор, мені потрібно так, щоб я міг бігати, пригати, займатися спортом, активно жити. Ріжте, скільки потрібно”, – зазначає наш герой.

Матеріал підготовлено службою зв’язків з громадськістю Військова частина А3955

Читайте також: Атака дрона на аеродром “Шайковка” у Калузькій області: повідомляється про пошкодження літака

  • Неправильно задеклароване місце проживання можна виправити через Дію
    Мінцифри запускає новий сервіс на порталі Дія, за допомогою якого можна виправити дані про задеклароване місце проживання в реєстрі за кілька кліків. Помітили неактуальну адресу чи неправильну дату реєстрації в цифровому паспорті? Не можете сформувати витяг про місце проживання? Актуалізуйте…