fbpx

Вночі Запорізька АЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 1 хвилина

Вночі ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ – станція на межі чергового блекауту.

Про це повідомляє Енергоатом.

Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ.

Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блек-аут).

У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані «гарячий зупин», який окупанти експлуатують з порушенням умов ліцензії на експлуатацію Реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання).

Як зазначив тво виконавчого директора ДП «НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач, в разі повної втрати зовнішнього живлення відбудеться відключення головних циркуляційних насосів станції і енергоблок перейде в режим «природної циркуляції»:

«В цьому випадку необхідно терміново «розхолидити» його за умов відсутності охолоджуючих насосів». Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока.

Читайте також: Вночі Рівненщину атакували дронами (ВІДЕО)

  • Виставка «Від радіохвилі до телеекрану» відкрилася у рівненському музеї
    24 травня на оглядовому майданчику Рівненського Обласного Краєзнавчого Музею, у рамках традиційного «Музейного марафону», відбулося відкриття виставки «Від радіохвилі до телеекрану». У фондовій збірці музею є досить велика колекція раритетних зразків радіотехніки та телевізійних приймачів.