Військовий медик з Рівненщини після полону готується до пологів

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рідні розповіли історію Мар’яни Мамонової, яка повернулася з російського полону
Військовий медик Мар’яна Мамонова з Рівненщини повернулася з російського полону під час обміну полоненими разом з іншими українськими Героями. Зараз вона на 9 місяці вагітності, готується до пологів і скоро побачить батьків, які вже їдуть до неї Про це в інтерв’ю ЗМІ розповіли сестра Мар’яни Оксана та її подруга Ксенія. Дівчата зазначили, що дізналася про вагітність лікар вже в оточеному Маріуполі. Рідні розповідали, що були дні, коли вагітна жінка з’їдала лише два яблука за день. Вона розповіла, що в перші тижні вагітності їй постійно хотілося плакати і їсти, але навколо йшла війна, і їй, як медику, доводилося допомагати людям, зокрема нести поранених.

Рівнян закликають підтримати полонену військову медикиню

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Ксенія показала журналістам своє листування з Мар’яною в березні 2022 року. Подруга запитала, чи їла вона, чи спала. “Привіт. Все добре, тримаюся”, – відповіла їй Мар’яна 2 березня, після чого від військового медика не було жодної звістки довгих 10 днів. І тут від неї пролунали два слова: «Я жива». Сестра Оксани розповіла, що родина дізналася про полон Мар’яни з російського відео.

«Вона стояла в куточку малесенька, одна серед чоловіків», — розповіла Оксана.

За час перебування в полоні Мамоновій дозволили поспілкуватися з рідними лише один раз, у травні. Потім сиділа в колонії в Оленівці. Полонена розповіла, що її «умови покращилися – годують раз на день, дають вітаміни». Однак колишня ув’язнена Анна Ворошева, яку тримали разом з Мамоновою, розповіла, що Мар’яна перебувала в кімнаті з понад 20 іншими ув’язненими. А коли приїхала, довелося спати на підлозі. Пізніше її помістили в камеру з меншою кількістю людей, і співкамерники подбали про те, щоб вона могла спати на одному з двох ліжок щовечора. Зі свого боку, родичі Мамонової намагалися якомога більше дізнатися про її стан.

«У нас була людина, яка передавала інформацію. Вони сказали, що Мар’яну тримають окремо від усіх і випускають гуляти 1-2 рази на тиждень під охороною», – розповідає сестра дівчини.

Крім того, її хотіли обміняти раніше, але з невідомих причин в останній момент вигнали з автобуса. Також родичів хвилювало те, що жінка народить у неволі і тоді у неї можуть забрати дитину.

Наразі сестра повідомила, що жінка почувається добре, статі майбутньої дитини не знала, оскільки хоче зробити собі сюрприз.

медик з “Азовсталі” Мар’яна Мамонова, яка потрапила в полон вагітною, повернулася з російського полону 21 вересня в результаті обміну полоненими.

Відомо, що вона навчалася у Тернопільському медуніверситеті, а потім у Київській військовій академії. Потім її направили в Бердянськ, де вона пропрацювала три роки і стала медичним офіцером. На початку квітня Мар’яна потрапила в оточений росіянами Маріуполь.