fbpx

В усі облради країни проходять лише дві партії

Діліться інформацією з друзями:

На місцевих виборах три партії – “Слуга народу”, “Європейська солідарність” та “Опозиційна платформа – За життя” стали фаворитами виборчих перегонів. Проте лише Слуга народу та ЄС  матимуть свої фракції в усіх облрадах.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Вибори без переможця: хто взяв владу в регіонах України”.

“Слуга народу” взяла лідерство в чотирьох облрадах – Дніпропетровській, Житомирській, Чернівецькій і Сумській. Тоді як у великих містах президентська партія претендує на мерське крісло лише в Полтаві та Ужгороді, а у всіх міськрадах обласних центрів не показала результат вище другого місця. У Києві СН посіла лише п’яте місце, а в Івано-Франківський та Львівський міськради і зовсім не проходить.

“Євросолідарність” отримає найбільші фракції у чотирьох обласних радах – Львівському, Київському, Рівненському та Тернопільському. Також ЄС виявилася єдиною партією, яка отримає представництво у всіх міських радах обласних центрів. В міськради Києва, Львова та Рівного політсила Порошенко посіла перші місця, а ось на мерські крісла в другому турі претендує тільки у Львові, Рівному та Сумах.

ОПЗЖ попередньо проходить в 16 облрад, не потрапляє – в шість. Вона здобула перемогу в чотирьох облрадах – у Миколаївському, Запорізькому, Одеському та Херсонському. У Миколаєві та Одесі кандидати від ОПЗЖ будуть боротися за крісло мера у другому турі. До того ж в Миколаєві партія здобула лідерство на виборах у міськраду.