fbpx

В Україну доставлено 120 тисяч доз вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця

Щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка входить до Календаря профілактичних щеплень та є безоплатним.

ЮНІСЕФ доставив до України 120 тисяч доз вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця (АКДП) для вакцинації за календарем щеплень. Наразі вакцина розподілена між областями для проведення рутинних щеплень.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Згідно з національним календарем щеплень, вакцина АКДП вводиться у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, потім у 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП (дифтерія-правець), а в 16 років — вакциною АДП-М (проти правця та дифтерії зі зменшеним вмістом антигена, що використовується для дорослих).

«Вкрай важливо, щоб люди в Україні могли отримувати безперервний захист від інфекцій, яким можна запобігти вакцинацією. Через війну та гуманітарну кризу ризики поширення інфекцій загострилися», — наголосив Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист від трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%. Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Хвороба cпричиняє сильний і неконтрольований кашель. У немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное).

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: Перший медичний заклад на Рівненщині користуватиметься сонячними панелями