fbpx

В Угорщині найбільший рівень підтримки вимушено переміщених українців у Східній Європі

Авторитетна словацька аналітична організація GLOBSEC замовила репрезентативне соцдослідження у 8 державах Центральної та Східної Європи.

Як пише Ukraine NOW, воно показало, що в тих державах, де громадяни найбільш охоче підтримують українців, це не збігається з публічним іміджем уряду цих країн. Наприклад:

Угорщина, яка через відкрито проросійську політику уряду Орбана сприймається як найбільш ворожа до нас держава ЄС, виявилася найбільш прихильною до допомоги вимушено переміщеним особам. 90% угорців погодилися із твердженням про те, що “ми повинні й далі підтримувати вимушено переміщених осіб з України, адже вони тікають від війни”.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Наступними, з помітним відривом від угорців, є Латвія, Польща та Литва з 79-82% бажаючих підтримувати українців. Водночас у Литві та Польщі 50-52% громадян незадоволені тим, що ця підтримка здійснюється за рахунок зниження фінансування литовців та поляків відповідно.

У Румунії, Словаччині та Болгарії – кількість незадоволених вища за рівень підтримки. Найгірша ситуація у Болгарії із рівнем у 71%/52%.

З повним текстом дослідження можна ознайомитись за цим посиланням

Фото: Getty Images

Читайте також: росіянин не поділив місце у часі і просторі з українським борщем