fbpx

Українські капелани пройшли двотижневі навчання у британській армії

Діліться інформацією з друзями:

Десять українських військових капеланів пройшли двотижневу підготовку зі своїми британськими колегами на першому у своєму роді курсі.

Про це йдеться у повідомленні британського уряду.

За останні два тижні українські капелани були прикріплені до Департаменту капеланів Королівської армії Британії, аби дізнатися більше про пастирську турботу, духовну підтримку та моральне керівництво під час військових операцій, а також про повоєнний період відновлення.

Тепер вони вирушать на передову у війні росії з Україною, де їхнє завдання полягатиме у тому, щоб вселити надію та відновити дух, доки війська борються за повернення суверенної території України.

Курс, розроблений британськими військовими капеланами та підтриманий Збройними силами Великої Британії в рамках операції Orbital, з’явився у відповідь на запит Збройних Сил України, спрямований на оснащення учасників релігійними та практичними ресурсами, необхідними для підтримки персоналу через найскладніші аспекти операцій — від важкої втрати та до проблем із психічним здоров’ям.

«Для мене було найбільшим привілеєм працювати з нашими українськими партнерами, щоб розвинути розуміння капеланів в умовах високоінтенсивних бойових дій. Разом ми розглянули центральне місце морального компонента бойової могутності та роль капеланів у її спостереженні та підтримці. Вони змогли навчити нас так само, як ми змогли навчити їх. Здатність надавати душпастирську турботу, духовну підтримку та моральне керівництво зробило капеланство критично важливою здатністю для українських командирів. Ці десять капеланів відповіли на заклик свого народу; вони більше не просто наші міжнародні партнери, вони наші колеги та друзі. Я молюся, щоб Бог благословив, захистив та спрямовував їх після повернення в Україну», — сказав генеральний капелан Преподобний Майкл Паркер.

Значна частина програми була присвячена капеланству в оперативному контексті, при цьому учасники підтримували українських військових, які нині проходять бойову підготовку в Вілтширі в рамках тренувань українських новобранців, що проводиться Великою Британією.

Фото: Двоє українських військових капеланів у класі під час навчання, яке проводять британські військові (Міністерство оборони Британії).

Читайте також: Укрпошта попереджає про шахрайські розсилки