fbpx

У Сарненському музеї вив’язували хустки

Діліться інформацією з друзями:
Під час майстер-класу ще раз нагадали, що хустка для української жінки була не тільки головним убором, але й оберегом та «паспортом».

30 жовтня в Сарненському історико-етнографічному музеї провели майстер-клас по вив’язуванню хустки. Провела захід фундатор Українського музею в Кохтла-Ярве (Естонія) пані Тетяна Івушкіна. 

В ролі моделей виступили гості з області: начальник управління культури та туризму Рівненської ОДА Любов Романюк, заступниця начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова, начальник відділу регіональної політики у сфері культури, релігій та національностей, управління культури і туризму РДАГалина Ковальчук, спеціаліст відділу регіональної культурної політики управління культури та туризму РДА Наталія Жук.


Чи могли у минулому столітті пророкувати пандемію

Укрпошта запустила програму чартерних рейсів до США для швидкої та безперебійної доставки відправлень


Як розповіла Тетяна Івушкіна, хустка мала не тільки практичне значення, але й розповідала про господиню. Наприклад, намітку носили тільки заміжні жінки, хустку носили і жінки й дівчата, але дівчатам потрібно було показати косу, жінка, навпаки, косу ховала. Пані Тетяна розповіла і показала як вив’язувались хустки не тільки на Рівненщині, а, наприклад, спосіб вив’язування «на зайці» на Полтавщині, а хустку з «гушами» носили гуцулки. По способу вив’язування хустки можна було зрозуміти яка перед вами жінка, чи то заміжня, чи то вдовиця, чи то скільки в жінки є діток.

Джерело:https://sarny.rayon.in.ua/news/311786-u-sarnah-proveli-maister-klas-po-viviazuvanniu-hustki-foto