fbpx

У Рівному засуджено зрадницю, яка перейшла на бік ворога та очолила окупаційні органи влади на Донеччині

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Термін ув’язнення отримала жителька Донецької області. Зловмисниця прийняла пропозицію представників окупаційної адміністрації та зайняла посаду «керуючої справами Садовської селищної адміністрації».

Крім цього, вказана особа, у якості секретаря дільничої комісії, прийняла безпосередню участь в організації та проведенні протягом 23-27 вересня 2022 року псевдореферендуму про приєднання тимчасово окупованих територій Донецької області до складу російської федерації.

Рішенням суду зловмисницю визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених:

  • ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України – умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
  • ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – участь громадянина України в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території;
  • ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України – пособництві державі-агресору, тобто у вчиненні громадянином України умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, окупаційній адміністрації державі-агресора, з метою завдання шкоди Україні, шляхом реалізації рішень та дій держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора.

Суд призначив їй покарання до 12 років позбавлення волі.

Зрадниця переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території України.

Служба безпеки наголошує на невідворотності покарання за злочини проти України.

Заходи із викриття здійснювали співробітники УСБУ в Рівненській області за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Управління СБ України в Рівненській області

Читайте також: Понад 16 тис. захотіли стати добровольцями цивільного захисту після російської агресії