Сьогодні, 15 квітня у Рівному відбувся семінар покликаний посилити психологічну допомогу дітям чиї рідні зараз перебувають в лавах ЗСУ, потрапили у полон, зникли безвісти, отримали поранення чи загинули під час виконання бойового завдання.
Практичні психологи та соціальні педагоги, які працюють з дітьми шкільного віку та дошкільнятами у навчальних закладах Рівного, отримали цілий спектр сучасних методик з забезпечення психологічної підтримки дітям.
Його було організовано спільно КУ «Агенція розвитку Рівного» та Благодійний Фонд “Рокада”.
За словами секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна, за ініціативи якого був проведений семінар, підтримка родин та дітей полеглих українських захисників – це одне з тих завдань, які зараз дуже гостро стоять перед всіма.
Ми вживаємо всіх можливих заходів, щоб допомогти нашим воїнам у їхній нелегкій боротьбі з ворогом, забезпечуючи їх необхідними дронами та спеціальним обладнанням. Однак, нині, ми також повинні попіклуватись про дітей, які дуже болісно переживають втрату свої рідних і потребують підтримки, – каже секретар Рівненської міської ради, виконувач обов’язків міського голови Рівного.
Віктор Шакирзян наголошує, що саме тому, рівненська громада прагне надати максимальну підтримку дітям, які втратили батьків у війні, чиї рідні в полоні чи зникли безвісті. І важливо забезпечити їх всебічною підтримкою.
Це вже другий подібний захід, який відбувається у Рівному. Попередній семінар відбувся нещодавно у сесійній залі міської ради з залученням кращих експертів Рівненської області. Цього ж разу, до проведення семінару залучили фахівців всеукраїнського рівня.
Читайте також:
- Розумні ігри допомагають військовим на Рівненщині відволіктися від війни
- На Рівненщині вимірюватимуть якість початкової освіти
– Направду, тема психологічної стійкості набуває все більшої актуальності. Сьогодні на заході присутні практичні психологи. Це люди, які щодня спілкуються з дітьми й можуть надати їм допомогу, – зазначила Директорка Агенції розвитку Рівного Марія Савчук. – Важливо, що під час семінару психологи дізнаються практичні поради від запрошеної спікерки, які одразу зможуть застосовувати на практиці.
Навчала практичних психологів Рівного людина з багаторічним досвідом – Наталія Сабліна, кандидатка психологічних наук, директорка тренінгового центру Наталії Сабліної, голова ГО “Міжнародна Асоціація психологів та тренерів-експертів”, національна тренерка Національної тренерської мережі Центру «Ла Страда – Україна», координаторка Української Жіночої Демократичної мережі (IRI) в Миколаївській області. Вона має досвід співпраці з тими, хто постраждав від війни, а також активно працює з нашими героями-захисниками.
– За запитами, як батьків, так і практичних психологів, ми бачимо, наскільки багатогранну проблему ми маємо через війну”, – говорить депутатка Рівнеради Світлана Марчук. – Виходячи з цього, нам потрібен не лише досвід нашої громади, а і залучення інших фахівців, щоб та допомога, зокрема дітям, була максимально фаховою.
У Рівному далі працюватимуть над підвищенням рівня компетенції практичних психологів та соціальних педагогів. Адже тільки спільними зусиллями ми здатні здолати усі виклики, які перед нами ставить війна. А особливо, коли це стосується нашого майбутнього – наших дітей.