fbpx

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація відеопрограми «Священник і цілитель Михайло Носаль»

Діліться інформацією з друзями:

21 вересня об 11 год. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація відеопрограми «Священник і цілитель Михайло Носаль», яка дає старт новому проекту  «Музейні оповіді».

Михайло Андрійович Носаль (1896-1950) був православним священником і останні 15 років  життя (1935-1950) настоятелем Свято-Успенської церкви у Рівному. З молодих років він збирав, вивчав, описував цілющі властивості трав і допомагав людям, як народний цілитель-фітотерапевт. За  рукописами М.А.Носаля та його сина І.М.Носаля у 1958 р. вийшла унікальна книга «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі», яка й досі є однією з основних у справі народної медицини. Пам’ять про священника і цілителя увічнена пам’ятним знаком, який встановлений у 2001 р. біля Свято-Успенської церкви, а в 2004 р. Михайлу Андрійовичу Носалю було присвоєно звання «Почесний громадянин м. Рівне» (посмертно).

У Рівненському краєзнавчому музеї у 2003 р. була створена перша виставка, присвячена травникам Носалям, яка мала назву «Кожне ж дерево з плоду свого пізнається». Ця виставка побувала в містах Київ, Львів, Дніпро, Луцьк, Меджибіж, Дубно, Сарни.

Відеопрограма, яка сьогодні представляється на  широкий загал для користувачів мережі Інтернет, створювалася в доволі короткий термін  невеличкою командою музейних працівників. Авторка програми – Валентина Романюк, яка нині є науковою співробітницею музею, працювала  із старшою науковою співробітницею Галиною Данильчук, яка багато років досліджує життєпис родини Носалів. 

Працюючи над програмою, автори показали максимум оригінальних світлин, документів, рукописів, книг, особистих речей родини Носалів. Зйомки проходили в місцях пов’язаних з життям і діяльністю священника – на Дубенщині і у Рівному.  Відеострічка наповнена красою волинської природи, лікарським цілющим різнотрав’ям, до якої священник Михайло Носаль  ставився як до живої істоти і закликав піклуватися про неї і берегти її, як матінку.

Дивитися відео програму «Священник і цілитель Михайло Носаль» можна буде на музейному Ютуб каналі.