У лікарнях області встановлюють засоби кондиціонування. Їх облаштовують в палатах і ординаторських. Нині на Рівненщині рівень забезпечення таких приміщень – 31%. Мова йде не лише про комфортні умови, а й про енергетичну складову.
Про це повідомляє Рівненська ОДА.
Ці питання обговорили під час селекторної наради з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком. Лікарні без кондиціонерів можуть залишитись без контрактів із НСЗУ
«У медичних закладах нормативно встановлені особливі вимоги до мікроклімату приміщень. Це стосується багатьох показників: рівня вологості, температури повітря, кондиціонування тощо. Від цього залежить як стан здоров’я самого пацієнта, так і самопочуття медичних працівників. Лікарні спроможної мережі, які не матимуть кондиціонування у медзакладах, з наступного року втратять можливість контрактуватися із НСЗУ за певними пакетами. Нині стоїть завдання до кінця року «покрити» кондиціонерами палати та ординаторські у медзакладах кожної області», – міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Міністр наголосив, що медзаклади спроможної мережі повинні бути готові не лише до викликів холодів, а й до викликів спеки.
Кондиціонери встановлені лише у 12% палат. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах – це те, що фінансово під силу самим закладам. Ми бачимо це із тих залишків коштів, які є сьогодні на рахунках в лікарнях, за даними Нацслужби здоров’я. Це понад 23 млрд грн. Ці кошти — не абстрактні цифри на рахунках, вони мають використовуватися на благо пацієнтів та покращення якості надання медичної допомоги. — додав Ляшко.
Окрім того, обговорили рівень забезпеченості та наявну потребу автономними джерелами безперебійного електроживлення.
Опалювальний сезон в умовах повномасштабної війни і «блекаутів» показав наскільки важливо, аби кожна лікарня була оснащена генераторами. Це дозволить медичній системі вистояти попри численні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України. Лікарні, які увійшли до спроможної мережі, повинні бути готовими не лише до викликів зими, а працювати над тим, аби перебування пацієнтів стало комфортним, – наголосив Сергій Подолін.
Віктор Ляшко також зауважив, що лікарні, які не зможуть забезпечити кондиціонуванням свої приміщення відповідно до вимог, – втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.
Читайте також: На Рівненщині тричі за добу “мінували” ліцеї
- Найпопулярніші імена на Рівненщині у 2024 роціВибір імені для новонародженого – це не лише відповідальний крок для батьків, а й відображення традицій та сучасних тенденцій. За даними Міністерства юстиції України, у 2024 році в Україні народилось понад 176 000 дітей.