fbpx
храми на Різдво

У храмах Рівненщини провели святкові Божественні літургії

Діліться інформацією з друзями:

У храмах Острозького благочиння Православної церкви України (ПЦУ) провели святкові Божественні літургії. Під час них молилися Богу, прославляли новонароджене дитятко, вітали присутніх із Різдвом Христовим, колядували, просили в Бога перемоги України та справедливого миру, влаштовували виступи дітей недільної школи.

У храмах Рівненщини відбулися Різдвяні Божественні літургії в понеділок, 25 грудня.

Про це повідомляє кореспондент Район. Острог.

У ставропігійному Студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» святкову божественну літургію звершував його настоятель, протоієрей, професор Василь Жуковський. Разом із ним молився церковний хор (регент Юлія Гефтер), присутні острожани та гості міста.

У Свято-Миколаївському храмі Острога Різдвяну Божественну літургію очолив настоятель храму, благочинний церков Острожчини ПЦУ, протоієрей Юрій Лукашик. Разом із ним молився церковний хор, та всі присутні в храмі.

Під час Святкового богослужіння священник читав Євангеліє про народження Ісуса Христа, молився за перемогу України, всіх її мужніх захисників, просив настання справедливого миру, благополуччя, бажав присутнім здоров’я та Божого благословення у всіх добрих справах.

Священик під час святкової проповіді говорив про значення Різдва Христового для людства, кожної людини, наголошував на унікальності події більше ніж двохтисячної давності, звільнення Господом людини з пут сатани та багато іншого.

У другій частині проповіді Юрій Лукашик прочитав звернення блаженнішого митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

Предстоятель ПЦУ також вітав усіх українців із Різдвом Христовим, благословляв на добрі справи. Юрій Лукашик також повідомив про послання митрополита Рівненського та Острозького Іларіона, яке планували прочитати другого дня святкування Різдва Христового. Присутні також прослухали звернення до громади з нагоди величного свята міського голови Юрія Ягодки.

Звучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний…». Був проведений молебень за Україна та її захисників. Церковний хор та всі присутні того дня багато колядували, кілька разів звучали щирі віншування та побажання. Традиційно було причащання та мирування. Охочі могли долучитися до благодійної  підтримки ЗСУ.

З Різдвяним віншування виступали учні Недільної школи

У завершальній частині дійства з Різдвяним віншування виступали учні Недільної школи Свято-Миколаївського храму. Сценарій підготувала Тетяна Матласевич. Разом із нею та тридцятьма учнями та ученицями готувала різдвяний виступ вчителька Оксана Руда.

У храмі з’явились Діва Марія (Діана Фризюк), Йосип (Ілля Тищук), ангели (Анастасія Шакура та Ганна Назімова), пастушки та інші добрі персонажі Різдвяного дійства. Вони читали вірші про народження Ісуса Христа, його святість та велич, колядували, віншували, бажали присутнім перемоги, миру та інших найбажаніших гараздів.

Після виступу настоятель храму Юрій Лукашик щиро подякував батькам, дітям і їх наставницям за гарний виступ, щирі віншування та благородну працю, підтримку. Священник, староста храму Володимир Лідавець та вчительки вручили всім учням Недільної школи солодкі подарунки.

Юрій Лукашик розповів, що 25 грудня святкування Різдва Христового провели у всіх двадцятьох храмах Острозького благочиння ПЦУ. Богу молилися, просили в Нього перемоги, справедливого миру та всіляких інших гараздів тринадцять священиків ПЦУ.

Святкові Богослужіння 25 грудня були проведені в костелі Успіння Діви Марії. Там молилися віряни Римо-католицької та Української греко-католицької церков. Основні українські церкви тепер святкують Різдво Христове разом зі всім світом

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги