Незалежно від того, що ви розігріваєте в мікрохвильовій печі, плями від їжі обов’язково залишаться на її внутрішній поверхні.
Проте існують прості і доступні способи відмити цей кухонний прилад. Головна порада – мийте його регулярно, бо «свіжі» забруднення очищаються легше.
Стане у нагоді лимон. Перш ніж використовувати цей спосіб, спробуйте протерти водою з лимонним соком невелику ділянку поверхні. Налийте близько 150 мл води в чашку або посудину, придатну для використання в мікрохвильовій печі. Розріжте лимон навпіл і вичавіть сік. Покладіть половинки лимона в миску й розігрівайте в мікрохвильовці при високій температурі протягом 2 хвилин. Не відкривайте дверцята печі, дайте парі з лимонного соку обробити поверхню.
Використання лимонного соку може бути відповіддю на питання, як швидко почистити мікрохвильову піч не тільки зсередини, а й ззовні. Вийміть тарілку з «мікрохвильовки» і протріть її губкою, змоченою лимонним соком, а потім промийте водою.
Хочете почистити «мікрохвильовку», але під рукою немає лимона? Скористайтеся оцтом. Принцип дії той самий, що й з лимоном. Додайте столову ложку білого оцту до 150 мл води. Увімкніть «мікрохвильовку» на високий температурний режим на 5 хвилин. Після того, як пара попрацює, протріть прилад зсередини та ззовні.
Ви можете спробувати об’єднати обидва методи почистити мікрохвильову піч, використовуючи лимон і оцет. Лишень використовуйте половину лимона і половину столової ложки оцту й дотримуйтеся порад, описаних вище.
Харчову соду можна використовувати для різних видів прибирання в помешканні. Вона відмінно справляється і з брудом у «мікрохвильовці». Перш ніж використовувати новий засіб, не забудьте провести тест сумісності на невеликій поверхні. Спробуйте наступний метод: приготуйте пасту, додаючи 1/3 води до 2/3 харчової соди. Нанесіть пасту на забруднені місця й залиште на кілька хвилин. Далі протріть поверхні вогкою ганчіркою.
Марія МАТВІЙЧУК