fbpx
Круглий стіл

Рівненська молодь обговорила психологічні аспекти інтеграції своїх ровесників з числа ВПО у життя громади

Діліться інформацією з друзями:

Почути своїх ровесників, які прибули до Рівного із зони ведення бойових дій, ознайомитись із проблематикою, з якою зіштовхується внутрішньо переміщена молодь у нашому місті та заслухати приклади реалізації успішних проєктів та ініціатив. Саме цьому був присвячений проведений у редакції «Сім днів» круглий стіл на тему: «Психологічні аспекти (проблеми) інтеграції молоді з числа ВПО у Рівненську громаду».

Як зауважують учасники круглого столу, проблема інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема молоді, в нові громади є однією з актуальних сьогодні. Вона набула особливої гостроти в контексті вимушеної міграції через збройні конфлікти, екоцид та епідемічні явища.

Дискусія під час круглого столу.

Молодь ВПО нерідко зазнають труднощів з адаптацією до нових умов життя через втрату звичного соціального оточення, економічних перспектив та освітніх можливостей. Вони стикаються з бар’єрами на шляху до залучення у громадське життя та відновлення соціальних зв’язків.

Олег Дегтярьов, який був одним з ініціаторів круглого столу, п’ятикурсник релокованого в Рівне Луганського медичного університету намагається сповна реалізувати свій потенціал, живучи та працюючи у нашому місті. Хлопець читає лекції, проводить тренінги. А віднедавна він взявся і за наукове дослідження з психології, соціології та громадського здоров’я.

«Якщо знання тільки накопичувати – вони не потрібні. Ними треба ділитися і отримувати нові. У Рівному сподобалось море зелені, зручна інфраструктура, доброзичливі місцеві мешканці та змога реалізувати свій потенціал у молодіжному середовищі», – розповідає Олег.

Олег Дехтярьов і Іванна Одейчук.

Присутня на зустрічі координатора громадської приймальні «Рівне Разом» Іванна Одейчук розповіла про формування ініціативної групи молоді, кращі з кращих із яких увійдуть до складу новосформованої Молодіжної ради Рівного.

«Молодь, яка прибула до нашого міста, рятуючись від ракетних обстрілів, має можливість активно включитись у формування молодіжної політики у нашій громаді на найближчі роки. І ми їх готові підтримати у цьому. Нам усім разом є чому повчитись у цих надзвичайно креативних та обдарованих молодих людей. Тому, принагідно, запросила наших нових друзів долучитись до молодіжної ініціативної групи. Вірю, що разом зможемо зробити більше», – поділилась Іванна.

Під час круглого столу.

Не оминули присутні проблеми працевлаштування молоді ВПО у нашому місті. Як уникнути шахрайських схем при пошуку роботи на новому місці, чому важливо отримувати легальну заробітну платню, а не в конвертах. Про це розповів детальніше головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Юрій Савчук.

Цікавою та надихаючою видалась розповідь практикуючої психологині Наталії Дубової. Пані Наталія дала фахові поради адаптації та інтеграції для молоді та закликала молодих людей ніколи не опускати рук та постійно вдосконалюватись і розвиватись. Попри свій вік, жінка є здобувачкою другої вищої освіти в Національному універистеті «Острозька академія» та працює психологом у центрі «ЯМаріуполь. Рівне».

Наталія Дубова.

За результатами зустрічі, усі присутні обмінялись контактами та домовились про подальшу комунікацію і взаємопідтримку.

Під час круглого столу.

Читайте також: “Цінність в мені: як створити свято для себе”: ресурсна зустріч для жінок в Рівному