fbpx

Рівненщина — столиця меблів

В область вже зроблено мільйонні інвестиції та є 10 тисяч працівників у галузі.

Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі. А внесок Рівненщини тут може бути визначальним.

Працівники виготовляють меблі

Про це заявив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль в інтерв’ю кореспондентам Укрінформу.

“У нас 40% територій покрито лісами, ми другі за кількістю заготовленої деревини. Тому в стратегії розвитку Рівненщини визначили меблевий кластер. Зараз маємо багато підприємств, що займаються деревообробкою і виготовленням меблів. Також до нас релокувалося 7 таких компаній”, – розповів Віталій Коваль.

Готові меблі

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

За словами очільника області, на сьогодні у галузі працює понад 10 тисяч жителів регіону. А за останні три роки в меблеву деревообробку залучено понад 400 мільйонів інвестицій. Це такі компанії, як «Кроноспан», «Хйорт Кнудсен» і «Морган Феніче».

Віталій Коваль наголошує, що мова йде про експорт саме готових меблів. Рівненщина зараз експортує не кругляк, а готову продукцію, що дає можливість збільшити додану вартість.

Також у планах — спільне виробництво із представниками меблевого кластеру Польщі.

Деталі для меблів

“Зараз ми позиціонуємо Рівненщину як меблеву столицю. За останні декілька років ми зайняли лідерську позицію тут і будемо її нарощувати. Цифри говорять самі за себе: підприємства Рівненщини забезпечують 62% загальноукраїнського виробництва фанери, 43% – деревостружкових плит, 72% – окремих видів меблів”, — розповідає Віталій Коваль.

Також 32,4% всього експорту нашої області – це деревообробна й меблева промисловості. І попри те, що загалом в Україні у 2022 році був спад експорту товарів на 35,1%, у нашій області — зріст на 5,7%.

Тобто фактично фокус на експортний потенціал області – додана вартість у деревообробці й меблях.

Фанера і ДСП

Рівненська ОВА

Читайте також: Краденими картками розраховувався за алкоголь