Заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак із робочою поїздкою сьогодні перебуває на Рівненщині. Вона відвідала Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В. Поліщука, поспілкувалась з медиками та керівництвом області та Вона провела селекторну нараду з керівниками медичних закладів Рівного.
– Рівненщина нас турбує через зростання захворюваності. Моя мета – уточнити для себе ті думки, які ми маємо в Міністерстві, чому так відбувається, допомогти методично, консультативно.
Друга сторона, можливо більш важлива для закладів охорони здоров’я – це як виглядає ситуація з фінансуванням, як входять заклади в області в другий етап медичної реформи, тобто змін фінансування, програма медичних гарантів. – так Микичак пояснила свій візит на Рівненщину
Проте Ірина Микичак позитивно оцінила те, що Рівненщина знаходиться у п’ятірці областей, які найактивніше тестують людей із підозрою на коронавірусну інфекцію.
– Що важливо робити у боротьбі із коронавірусом? Проводити максимально велику кількість ПЛР-тестувань, виявляти усіх контактних осіб та працювати на випередження. Рівненщина діє за таким алгоритмом. Тут виявляють пацієнтів на ранній стадії захворюваності. Про це свідчить відсутність проблем із забезпеченням ліжок для госпіталізації. Тож можна сміливо говорити, що мережа закладів охорони здоров’я Рівненщини змогла втримати ситуацію із COVID-19», – відзначила Ірина Микичак.
Щодо звільнення медичних працівників під час пандемії Ірина Микичак розповіла, що така динаміка спостерігається не лише у Рівненській області. Загалом останні два роки ми спостерігаємо постійний відтік кадрів з медицини. Кваліфіковані працівники переходять у приватні медичні центри, зокрема, через заробітну плату. А зараз, в умовах пандемії, не всі медики витримують фізичну і моральну напруженість.
– Останні 2-3 роки у нас спостерігається постійний відтік кадрів медицини. І причина цьому проста та банальна – заробітна плата на рівні 3-5 тис грн. Це коли у європейських країнах навіть соціальна виплата безробітним значно вища. Для того, щоб лікар прийшов на операцію, він має розуміти, що у нього захищена родина, є страхування і є можливість поїхати вчитися – всього цього немає, – зазначила заступниця Міністра.
Наступним заступниця міністра відвідає Житомир.
Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram